Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

Słowo i miecz

Witold Jabłoński

Słowo i miecz

6.4

(245 ocen) wspólnie z

39,20

 

SŁOWIAŃSKA GRA O TRON!

SŁOWO I MIECZ to powieść dziejąca się w XI wieku, w czasach pierwszych Piastów.
Wkraczające na nasze ziemie chrześcijaństwo zmaga się z wciąż jeszcze niepokonanym żywiołem pogańskim. Zgwałcona przez Bolesława Chrobrego dziedziczka książąt mazowieckich rodzi bękarta Miecława i wychowuje go na mściciela. Za sprawą rodzimych bogów i demonów nadchodzą Czasy Zamętu: trzej synowie Chrobrego giną w niezwykłych okolicznościach, buntują się możni, a lud pali kościoły i morduje znienawidzonych misjonarzy.

Witold JABŁOŃSKI jest autorem bestselerowej sagi „Gwiazda Wenus, Gwiazda Lucyfer” o żyjącym w XIV wieku i parającym się magią śląskim uczonym Witelonie, twórcy przełomowych dzieł z dziedziny optyki i traktatu o naturze demonów. W swojej tetralogii autor ukazał panoramę polskiego rozbicia dzielnicowego i przybliżył czytelnikom kulisy ówczesnej gry o tron. Twórczość Jabłońskiego wywołuje wielkie emocje: pomawia się go czasem o propagowanie satanizmu i czarnej magii. Z pewnością w jego książkach można doszukać się antyklerykalnych podtekstów. Nie brakuje też bulwersujących scen erotycznych, często o zabarwieniu homoseksualnym. Wątki gejowskie są zresztą zawsze obecne u Jabłońskiego, można je uznać za jeden z wyróżników jego prozy. Kontrowersje wzbudziła też Fryne hetera, opowieść o żyjącej w czasach Aleksandra Wielkiego słynnej nierządnicy, symbolu piękna i kobiecej niezależności.

SuperNowa
Broszurowa ze skrzydełkami

Data pierwszego wydania:
2013-03-21

ISBN: 978-83-757-8040-6

Liczba stron: 648

Format: 125x195mm

Cena detaliczna: 39,20 zł

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...