Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

Śmierć Baroneta

Jan Kąkol

Śmierć Baroneta

12,77

 

Wydawać by się mogło, że w szkockim miasteczku życie toczy się zwyczajnie. Właśnie trwa festiwal Spirit of Speyside Whisky, na który ściągają wielbiciele mocnych trunków. Jednym z jego bywalców jest znany wszystkim młodzieniec Peter Wilson – zamożny baronet, skłonny do używek i uciech cielesnych, ale wychodzący obronną ręką z tarapatów. I pewnie codzienny rytm życia w Speyside nie zostałby zachwiany, gdyby nie fakt, że pochylony nad kieliszkiem baronet umiera w jednej chwili na oczach zgromadzonych. Okoliczności jego śmierci są co najmniej zastanawiające, ale sekcja zwłok wskazuje przyczyny naturalne – niewydolności serca. Na tym więc etapie sprawa mogłaby zostać zakończona, jednak wszystko komplikuje się, kiedy matka baroneta otrzymuje tajemniczy anonim, donoszący, że Wilson padł ofiarą zemsty. Rozwiązania zagadki podejmuje się detektyw Carney. Kim rzeczywiście jest zamożny baronet? Czy faktycznie został zamordowany? Jeśli tak, to kto i z jakiego powodu pragnął jego śmierci? Czy krzywda jest usprawiedliwieniem dla zemsty? Mroczna historia kryminalna autorstwa Jana Kąkola wprowadza czytelnika w świat bezwzględnych gangów narkotykowych, pozwala poznać motywy ludzkich działań oraz ciemne strony pokojowych misji wojskowych.

Astrum
Oprawa miękka

ISBN: 978-83-727-7369-2

Liczba stron: 190

Format: 120x165mm

Cena detaliczna: 16,50 zł

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...