Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

Śmierć frajerom Wyrok

Kalinowski Grzegorz

Śmierć frajerom Wyrok

6.2

(55 ocen) wspólnie z

23,72

 

Zbrodnia, polityka, gra wywiadów i wielkie namiętności!
Warszawa lata trzydzieste XX wieku. Marszałek Piłsudski spoczywa na Wawelu, w Niemczech rządzi Adolf Hitler, mimo Wielkiego Głodu, czystek i obozów na Syberii Stany Zjednoczone nawiązują stosunki dyplomatyczne ze Związkiem Radzieckim, a w Hiszpanii trwa Wojna Domowa.
W Pałacu Saskim, w pomieszczeniach należących do wywiadu Wojska Polskiego major Sokołowski przegląda teczki z materiałami zebranymi na temat Henryka Wcisło alias Henry’ego Haasa, żołnierza odznaczonego w czasie wojny z bolszewikami, dywersanta z III Powstania Śląskiego i współpracownika wywiadu, a przy tym kasiarza, obywatela Stanów Zjednoczonych, który po burzliwej przygodzie za oceanem wrócił do Polski z pokaźną sumą pieniędzy.
Po przyjęciu obywatelstwa amerykańskiego dawny Heniek Wcisło zostaje Henrym Haasem i jest jednocześnie bywalcem salonów i j podejrzanym o udział w gangsterskich porachunkach. Dla części oficerów wywiadu Wcisło alias Haas oraz kapitan Beniowski który go zwerbował, to ludzie, których należy zlikwidować, dla innych to osoby w sam raz do delikatnej misji, na której borykające się z kryzysem państwo polskie może zarobić miliony, albo stracić reputację.
Bohaterowie kultowego cyklu Śmierć frajerom powracają w nowej rozgrywce!

Skarpa Warszawska
Broszurowa ze skrzydełkami

ISBN: 978-83-669-3967-7

Liczba stron: 350

Format: 13.0x20.0cm

Cena detaliczna: 42,90 zł

Ebook i Audiobook dostępny na

Kup ebooka

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...