Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

Śmierć Nowy początek

Piotr Śliżewski

Śmierć Nowy początek

16,01

 

Życie nie kończy się w chwili śmierci. Ono wtedy naprawdę się zaczyna.

Co się dzieje, gdy umieramy?
Dlaczego nie powinniśmy się bać śmierci?
Czym tak naprawdę będzie sąd ostateczny?
Czy niebo i piekło istnieją naprawdę? Co dokładnie i skąd o tym wiemy?
Jak odzyskać pokój ducha po śmierci bliskiej osoby?
Czy możemy mieć kontakt z tymi, którzy odeszli do wieczności?

Ks. Piotr Śliżewski sam musiał zmagać się z tymi i wieloma innymi pytaniami. Najpierw gdy nieoczekiwanie po zarażeniu się wirusem COVID-19 zmarł jego długoletni przyjaciel i mentor. Potem, kiedy okazało się, że jego bratanica urodziła się z zespołem Ebsteina – wrodzoną wadą serca, w wyniku której zmarła trzy dni po urodzeniu. Te traumatyczne doświadczenia stały się dla autora okazją, by na tajemnicę śmierci popatrzeć w zupełnie nowy sposób. Dziś ks. Piotr oddaje w ręce czytelników książkę, w której z jednej strony tłumaczy najważniejsze prawdy wiary katolickiej dotyczące życia po śmierci, a z drugiej – podpowiada, jak w trudnym doświadczeniu straty bliskich osób zachować nadzieję i nie popaść w rozpacz. To mądra i napisana z ogromnym wyczuciem publikacja, która tysiącom osób może pomóc uwierzyć, że śmierć to nie koniec życia – że śmierć to nowy początek!

Ks. Piotr Śliżewski – założyciel portali ewangelizuj.pl i gregorianka.pl. Prowadzi kanał na YouTubie, na którym komentuje słowo Boże, odpowiada na pytania internautów oraz tłumaczy prostym językiem trudne definicje teologiczne. Autor książek Jak owocnie uczestniczyć we Mszy Świętej oraz Pobudka. Jak rozpocząć dzień modlitwą wydanych nakładem Wydawnictwa eSPe.

eSPe
Oprawa miękka

ISBN: 978-83-820-1273-6

Liczba stron: 176

Format: 14.0x20.0cm

Cena detaliczna: 29,90 zł

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...