Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

Smok Smoczydło i inne bajki

Małgorzata Strzałkowska

Smok Smoczydło i inne bajki

29,46

 

Jak świat światem w bajkach roiło się od smoków. Jednak o takich smokach jeszcze nie czytaliście!

Oto zachwycony swym odbiciem, zapatrzony w siebie i najlepiej czujący się we własnym towarzystwie smok Smoczydło. A to… wrażliwy, opiekuńczy, a jednocześnie mężny i odważny Bzdurbzdrok Nadzwyczaj Serdeczny. I jak tu nie stracić głowy dla takiego smoka?
To zaś… Kruszynka, smok, który zawsze wszystko wiedział najlepiej… A to wielki jak skała Karolino i tyci jak kamyk Michalino, czyli smoki, które mimo różnic (nie tylko w wyglądzie) potrafiły się zaprzyjaźnić. Bo…

„Smoki są różne, lecz co tu kryć,
gdy zechcą, mogą w przyjaźni żyć.
Tak, moi mili, jest także z ludźmi,
którzy – jak smoki – bywają różni”.

Różni – i jak to w życiu bywa, nie zawsze dobrzy – są też inni bohaterowie tych bajek! Ot, choćby Lotermistrz, co to nabić w butelkę (ba! nawet w kapsel!) potrafił, czy kapitan Gbur, który też nie był aniołkiem, ale… umiał się zmienić! Podobnie jak król Plum z królestwa Małebutki, którego uratowała szczerość błazna i późno, bo późno, ale wreszcie zdobyta wiedza…

To bajki (jest ich aż dziewiętnaście, w większości wierszem), przy których pęka się ze śmiechu! A przy tym mądre, pełne zaskakujących point i dobrych rad na całe życie na miarę „Rad nie od parady”. I zabawa słowem jak w „Wierszykach łamiących języki”. W dodatku – uwaga, recytatorzy! – momentami karkołomna niczym „Logopedyczne prztyczki”. (Nie wierzycie? To spróbujcie przeczytać bez potknięć „Bajkę o niezapominajkach”!) Prawdziwa księga rymowanych skarbów!

A czy znacie „Plaster Czarownicy i inne baśnie” Małgorzaty Strzałkowskiej? Koniecznie przeczytajcie i tę książkę!

Bajka
Oprawa twarda

Wydanie: pierwsze

ISBN: 978-83-676-9705-7

Liczba stron: 72

Format: 21.0x28.0cm

Cena detaliczna: 49,90 zł

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...