Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

Smoki i smoczki z dziećmi przez Azję

Anna Kobus, Krzysztof Kobus

Smoki i smoczki z dziećmi przez Azję

5.5

(25 ocen) wspólnie z

39,90

 

Smoki i smoczki to napisana z werwą i humorem relacja z dwumiesięcznej podróży po Azji Południowo-Wschodniej. Autorzy, znani fotografowie Anna i Krzysztof Kobusowie, wyruszyli tam wraz z synkami: pięciomiesięcznym Stasiem i dwuletnim Michasiem. W Birmie, gdzie białe dziecko jest równie rzadkie jak biały słoń, znaleźli klasztor skaczących kotów i brali udział w ceremonii wstępowania dzieci do nowicjatu. W Kambodży poznawali sekrety świątyń Angkoru i odwiedzili pływającą wioskę, w Tajlandii zaś zrozumieli, że wyprawa z maluchami wymaga od nich zupełnie nowego podejścia do świata i siebie nawzajem. W książce znajdziemy także porady jak przygotować się do rodzinnego wyjazdu, mini przewodniki po Tajlandii, Birmie i Kambodży i ramki tematyczne poświęcone ciekawostkom, kulturze i historii tych krajów.

Anna i Krzysztof Kobusowie – od ponad 10 lat pracują jako niezależni dziennikarze i fotografowie. Z jednakowym zapałem odkrywają zarówno odległe lądy jak i mniej znane zakątki Polski. Autorzy licznych artykułów, cieszących się uznaniem albumów oraz wydanych przez National Geographic książek podróżniczych: Namibia – 9000 km afrykańskiej przygody oraz serii „Mali podróżnicy w wielkim świecie”. Ich zdjęcia zobaczyć można na stronie internetowej www.travelphoto.pl Doświadczeniami z rodzinnych podróży dzielą się na portalu Mały Podróżnik (www.malypodroznik.pl)

G+J RBA
Oprawa miękka

ISBN: 978-83-759-6365-6

Liczba stron: 264

Format: 15.5x20.5cm

Cena detaliczna: 39,90 zł

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...