Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

Smoleńsk 96 wspomnień

Olczykowski Daniel, Piegza Szymon

Smoleńsk 96 wspomnień

8.5

(8 ocen) wspólnie z

28,82

 

Dziewięćdziesiąt sześć ludzkich historii, które - choć zaczęły się w różnych miejscach i w różnym czasie, a potem kluczyły bardzo różnymi ścieżkami - raz na zawsze zbiegły się w jednym miejscu i w jednym czasie… To właśnie im poświęcamy projekt "Smoleńsk. 96 wspomnień".
Katastrofa w Smoleńsku to bez wątpienia jedno z najważniejszych wydarzeń w historii Polski. Rozmawiamy o nim często. Skutki tej tragedii odczuwamy na wiele sposobów.
Dzielą nas oceny tego, co zdarzyło się przed Smoleńskiem, co stało się tam na miejscu i co działo się później. I tych podziałów zapewne nigdy nie uda się zakopać. Zadbają o to politycy. Mamy jednak 96 powodów, dla których katastrofa smoleńska nas wszystkich łączy.
Chcemy czcić kolejną rocznicę katastrofy smoleńskiej właśnie przez owe 96 historii. Jakże różnych ludzi, pochodzących z każdego możliwego typu polskiej rodziny, z każdym możliwym życiorysem, z każdego zakątka Polski i nie tylko Polski, z każdym możliwym sposobem patrzenia na polską historię, polską politykę i Polaków.
I teraz - pamiętając o tym, kim byli i jak żyli, szukamy tego, co nas, Polaków, łączy.
Oddajemy w Państwa ręce projekt "Smoleńsk. 96 wspomnień". Dziękujemy wszystkim, którzy napisali teksty, tworzące to niezwykłe muzeum pamięci o ofiarach katastrofy smoleńskiej. Dziękujemy wszystkim, którzy przekazali nam zdjęcia i wszelkiego rodzaju wspomnienia o swych bliskich, przyjaciołach, kolegach, znajomych.
Autorzy książki są dziennikarzami portalu ONET.pl.

Ringier Axel Springer
Broszurowa ze skrzydełkami

Wydanie: pierwsze

ISBN: 978-83-809-1707-1

Liczba stron: 364

Format: 165x230mm

Cena detaliczna: 40,00 zł

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...