Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

Sokół spartański

Conn Iggulden

Sokół spartański

7.1

(90 ocen) wspólnie z

44,90

 

Czasami bitwę rozstrzyga jeden cios.
W starożytnym świecie jedna armia budziła największy respekt wśród wrogów. Oto jej historia.
Rok 401 p.n.e. Król perski Artakserkses rządzi imperium rozpościerającym się od Morza Egejskiego po północne Indie. Jego władza jest absolutna.
Kiedy Cyrus Młodszy, brat wielkiego króla, chce sięgnąć po koronę, u jego boku stają elitarne oddziały Spartan, których dziadowie i ojcowie polegli pod Termopilami i ginęli w wojnach peloponeskich.
Jednak bitwę można wygrać – lub przegrać – jednym ciosem. Książę Cyrus przegrywa. A kiedy opada kurz, grupa Spartan zostaje zdana na własny los w sercu wrogiego imperium. Daleko od domu, otoczeni przez nieprzyjaciół, powierzają swój los młodemu żołnierzowi, Ksenofontowi, uczniowi Sokratesa. Ich długa droga do domu przejdzie do historii jako „marsz dziesięciu tysięcy”.
Pisarstwo Conna Igguldena sprawia, że postaci z odległej przeszłości ożywają i stają się nam bliskie, a ich losy angażują nas tak, jakby rozgrywały się współcześnie, na naszych oczach. Sokół spartański to jedna z najlepszych historycznych epopei przygodowych, doskonale opisuje okrucieństwo dawnych czasów, bohaterstwo i dziką żądzę krwi.
Iggulden stanowi klasę dla samego siebie, jeśli chodzi o epicką powieść historyczną. - „Daily Mirror”

Rebis
Broszurowa ze skrzydełkami

Wydanie: pierwsze

ISBN: 978-83-806-2503-7

Tytuł oryginalny: The Falcon of Sparta

Liczba stron: 528

Format: 13.2x20.2cm

Cena detaliczna: 44,90 zł

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...