Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

Sól ziemi. Chrześcijaństwo i Kościół katolicki na przełomie tysiącleci. Z kardynałem Josephem Ratzingerem, Benedyktem XVI rozmawia Peter Seewald

kard. Joseph Ratzinger, Peter Seewald

Sól ziemi. Chrześcijaństwo i Kościół katolicki na przełomie tysiącleci. Z kardynałem Josephem Ratzingerem, Benedyktem XVI rozmawia Peter Seewald

20,30

 

Sól ziemi - wywiad-rzeka przeprowadzony przez niemieckiego dziennikarza Petera Seewalda - to najpopularniejsza książka kardynała Josepha Ratzingera, obecnego papieża Benedykta XVI. Spotkała się ona z ogromnym zainteresowaniem nie tylko w Niemczech, ale na całym świecie - w tym również w Polsce - zanim jeszcze jej autor został papieżem. Kardynał Ratzinger barwnie i szczerze opowiada w niej o własnym życiu i swoich poglądach na chrześcijaństwo i Kościół. Nie uchyla się od odpowiedzi na najtrudniejsze pytania, należace do tzw. kanonu krytyki Kościoła; tłumaczy jego stanowisko w sprawach takich jak celibat, hierarchiczna struktura władzy, małżeństwa nieskaramentalne, antykoncepcja, aborcja, święcenia kapłańskie kobiet. Wreszcie - zastanawia się nad stanem ducha współczesnego człowieka oraz nad przyszłością Kościoła katolickiego i jego relacjami z innymi religiami i innymi wyznaniami chrześcijańskimi.

Rozwinięcie niektórych wątków poruszonych w Soli ziemi Czytelnicy znajdą w innej książce rozmów z kardynałem Ratzingerem przeprowadzonych przez Petera Seewalda, noszącej tytuł Bóg i świat. Książka ta ukazała się nakładam Wydawnictwa Znak.

Znak
Oprawa miękka

Wydanie: drugie

Data pierwszego wydania:
2005-05-09

ISBN: 83-240-0585-4

Opracowanie graficzne
Daniel Malak

Tytuł oryginalny: Salz der Erde

Liczba stron: 248

Znak

Format: 144 × 205 mm

Cena detaliczna: 29,00 zł

Tłumaczenie: Grzegorz Sowinski

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...