Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

Śpiewnik dla wszystkich BR

Śpiewnik dla wszystkich BR

25,54

 

W kolejnym, szóstym już, wydaniu naszego śpiewnika, znowu staraliśmy się zaktualizować piosenki w nim zawarte. Te z nich, których używa się już trochę mniej, zostały pominięte, ale sporo nowych zostało dodanych. Zresztą nie tylko nowych w sensie ścisłym, ale też nowych w tym znaczeniu, iż pomimo, że mają już swoje lata, nie było ich wcześniej w naszym śpiewniku. Między innymi, biorąc pod uwagę sugestie niektórych naszych misjonarzy, zostało dodanych trochę więcej pieśni tradycyjnych. Są też dołączone dosyć nowe piosenki religijne, które ostatnio pojawiły się poprzez działalność artystyczną wielu zespołów chrześcijańskich i wspólnot religijnych. Pojawiło się również kilka nowych piosenek do Krwi Chrystusa.
Jeżeli chodzi o akordy gitarowe, to w niektórych piosenkach zostały one zmienione i dostosowane do bardziej odpowiednich tonacji. W innych - zostały podane dwie opcje różnych tonacji. Układ śpiewnika i podział na rozdziały pozostał niezmieniony. Śpiewnik został wydrukowany w dwóch wersjach - zwykłej (książkowej) i na spirali, który lepiej może służyć grającym na gitarze i używającym akordów. Ta wersja śpiewnika jest dla grających bardziej praktyczna, ponieważ po otwarciu na konkretnej pieśni śpiewnik nie zamyka się samoczynnie. Nasz śpiewnik, jak mówi jego tytuł, jest "dla wszystkich", ale ponieważ zawiera też pieśni z duchowości paschalnej, wielbiące Krew Baranka, może być szczególnie przydatny dla osób świeckich i konsekrowanych z naszej duchowej rodziny Krwi Chrystusa. Stąd w podtytule śpiewnika znajduje się wyrażenie: "odkupionych Krwią Chrystusa".
Oprócz pieśni z naszej duchowości są w nim zawarte pieśni do śpiewania w czasie liturgii (podczas Eucharystii, w poszczególnych okresach liturgicznych), ku czci Najświętszej Maryi Panny i świętych, we wspólnocie, dla dzieci i młodzieży, w gronie przyjaciół, przy ognisku...
Znamy kilka powiedzeń, czy przysłów odnośnie piosenek i śpiewania. Jedno z nich mówi (parafrazując), że śpiew łagodzi obyczaje, inne, że gdzie się słyszy śpiew, tam są dobrzy ludzie, jeszcze inne, że śpiew jest językiem, który mówi z serca prosto do serca... My ponadto pragniemy naszym śpiewem przede wszystkim wielbić Boga, wprowadzać radość i pokój, dzielić się z innymi dobrocią i miłością.

Życzmy sobie zatem, aby ten odnowiony śpiewnik i piosenki w nim zawarte, służyły nam w odnawianiu i pogłębianiu naszej relacji z Chrystusem, Barankiem Zmartwychwstałym, z samym sobą oraz z naszymi braćmi i siostrami w Panu. Niech nasze radosne wychwalanie Pana ustami i różnego rodzaju instrumentami przyczyni się również do pomnażania miłości, radości i pokoju w tym świecie oraz ewangelizacji tych, którzy jeszcze nie poznali Pana. Misjonarze Krwi Chrystusa

Pomoc
Oprawa miękka

Liczba stron: 384

Format: 13.5x19.5cm

Cena detaliczna: 30,00 zł

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...