Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

Spokojnie, to tylko Rosja

Igor Sokołowski

Spokojnie, to tylko Rosja

5.5

(2 oceny) wspólnie z

20,10

 

Mówią, że Rosja to stan umysłu. Żywioł, potęga pełna słabości, przekleństwo historyczne i szaleństwo w jednym.

Ten kraj jest pełen humoru, nieszczęścia, miłości i paradokwów. A jednak jest coś w niej, co sprawia, że Rosja silnie uzależnia. Po prostu jest jak narkotyk. Chcąc ją poznać w całości, w pewnym sensie zdobyć i okiełznać, z góry jesteśmy skazani na porażkę.

W książce "Spokojnie. To tylko Rosja" Igor Sokołowski pokazuje Rosję tak jak ją widzi współczesne pokolenie Polaków. Spogląda na nią oczyma chłopaka, który zna historię, ale nie jest nią osobiście obciążony. Potrafi być w stosunku do Rosji bezlitośnie krytyczny, ale też jest nią zafascynowany.

MG
Oprawa miękka

ISBN: 978-83-777-9605-4

Liczba stron: 288

MG

Format: 145x205mm

Cena detaliczna: 34,90 zł

YouTube

Komentarze i recenzje nie są potwierdzone zakupem

Basia

Bardzo dobra

Igor Sokołowski stworzył wspaniałą kulturą mozaikę Rosji. Autor opisuje oblicze tego kraju, które wszyscy znamy, a także to nieznane, o kóre byśmy jej nie podejrzewali. Jest to subiektywna opowieść o rosyjskiej mentalności. Ludzkie spojrzenie na współczesne życie codzienne w światowej potędze. Polecam serdecznie.
Maciek

"Spokojnie. To tylko Rosja"

"Spokojnie. To tylko Rosja" od pierwszej strony zaskakuje i bawi czytelnika zabawną narracją. Igor Sokołowski opisuje swoje podróże po rosyjskich miejscowościach. Przedstwia realia życia Rosjan, ich mentalność, kulturę i zwyczaje. Mimo wielu patologii można w Rosji znaleźć coś, czego nie mają inne kraje zachodu. Można zakochać sie w ich języku, Moskwie, przywiązaniu do tradycji. Jeśli jesteście ciekawi, jak wygląda współczesna Rosja, to gorąco polecam lekturę Igora Sokołowskiego. Pozycja warta uwagi.
Dawid

Polecam!

Autor zabiera nas we wspaniałą podróż po Rosji. Kraju zadziwiających kontrastów i wielu paradoksów. Tego państwa nie można odkryć w całości, nie można objąć rozumiem. Jesteśmy maluczcy wobec rosyjskiej potęgi...

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...