Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

Sposoby na nudę Zima Przedszkolne zabawy i piosenki, które odmienią zwykły dzień

Dorota Kluska

Sposoby na nudę Zima Przedszkolne zabawy i piosenki, które odmienią zwykły dzień

20,29

 

Sposoby na nudę. Zima to zbiór zabaw i piosenek do wykorzystania w dowolnym momencie dnia w przedszkolu. Propozycje te są owocem długoletniego doświadczenia Autorki w pracy nauczyciela, dzięki czemu skupiają się na potrzebach i zainteresowaniach samych dzieci. Załączone tu aktywności nawiązują tematycznie do okresu zimowego i czynności związanych z tą porą roku, zatem na pewno sprawdzą się podczas długich zimowych dni w przedszkolu – zarówno tych mroźnych i szaroburych, jak i tych cieplejszych, na przykład wypełnionych świątecznym oczekiwaniem. W skład publikacji wchodzą: - książka, w której znajduje się 100 propozycji zabaw- ruchowych (w tym zabaw do piosenek), paluszkowych, zabaw w kole, masażyków, zabaw słuchowych, wierszyków do rysowania i innych; - płyta CD z 12 piosenkami o tematyce zimowej (i podkładami do nich). Jest to propozycja przeznaczona dla nauczycieli wychowania przedszkolnego – przedstawione tu pomysły wykorzystują fakt, że naturalną aktywnością dziecka jest zabawa, a dzięki swojej różnorodności wpływają na jego wszechstronny rozwój.

Bliżej Przedszkola
Oprawa miękka

ISBN: 978-83-671-0100-4

Liczba stron: 68

Format: 150x210mm

Cena detaliczna: 28,00 zł

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...