Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

Sposoby na złość, gniew i dobre relacje Workbook inspirowany terapią DBT

Christina Kress

Sposoby na złość, gniew i dobre relacje Workbook inspirowany terapią DBT

8.8

(4 oceny) wspólnie z

40,23

 

Książka rekomendowana przez psychoterapeutów dziecięcych.
Książka-narzędzie, które może być stosowane zarówno w domu z rodzicem, jak i w gabinecie psychologa. Złość rzadko rodzi się w próżni, najczęściej odczuwamy tę emocję w kontekście relacji międzyludzkich. Często jest przykrywką dla wielu innych emocji, które w sobie nosimy. Opierając się na powyższych założeniach, książka przedstawia 35 aktywacji inspirowanych terapią dialektyczno-behawioralną. Niewiele teorii, dużo ćwiczeń, gra psychoedukacyjna i autorskie metody pracy psychologicznej inspirowane DBT, np. rozbrajanie bomby złości inspirowane analizą łańcuchową czy Domek Złości. DBT jest certyfikowaną metodą terapeutyczną o kliniczne udowodnionej skuteczności. Ćwiczenia mogą być też wykorzystywane w ramach elementarnej pracy psychologicznej. To pierwsza książka z serii 4 POTWORY I ZŁOŚĆ. Seria nawiązuje do 4 stylów radzenia sobie ze złością: apatyczny, pasywny, wybuchowy, asertywny. Workbook powstał z myślą o dzieciach, które złość odczuwają intensywnie i reagują wybuchowo.

"Wspaniała ćwiczeniówka, która pomaga terapeutom i rodzicom wspierać dzieci, które nie radzą sobie z silnymi emocjami. W obecnych czasach, gdy dzieci i ich rodziny pozostają pod niespotykaną dotąd presją, taka pomoc jest niezwykle ważna. Autorka opisuje tak wiele przydatnych pomysłów, że z pewności znajdziesz tu narzędzie odpowiednie dla twojego dziecka".
Susan Nightingale, LICSW, wiceprezeska ds. zdrowia psychicznego w SOME

"Na każdej stronie widać ekspercką wiedzę i lata praktyki Christiny w pracy psychologicznej z dziećmi. Aktywacje są przemyślane i zwięzłe. Różnorodne zadania angażują małych odbiorców i przemawiają do nich. To łatwe w użyciu narzędzie dla rodziców i praktyków".
Amy Robinson, certyfikowana analityczka behawioralna, doktorantka na wydziale psychologii

"Aktywacje świetnie się sprawdzają, gdy dzieci i młodzież wykonują je samodzielnie, ale mogą również stanowić uzupełnienie kompleksowej terapii. Bardzo mi się podoba, jak skomplikowane koncepcje związane z emocjami rozłożono na części pierwsze".
Amy Board, MSW, LCSW, dyrektorka działu zdrowia psychicznego w Little City Foundation

Levyz Books
Oprawa miękka

ISBN: 978-83-666-3336-0

Tytuł oryginalny: The Anger Workbook for Kids: Fun DBT Activities to Help You Deal with Big Feelings and Get Along wit

Liczba stron: 134

Levyz Books

Format: 200x250mm

Cena detaliczna: 54,90 zł

Tłumaczenie: Ruzik-Kamińska Urszula

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...