Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

Spowiedź Himmlera. Szczera rozmowa z twórcą obozów koncentracyjnych

Christopher Macht

Spowiedź Himmlera. Szczera rozmowa z twórcą obozów koncentracyjnych

7.2

(54 ocen) wspólnie z

26,57

 

Oto kolejna książka z bestsellerowej serii Bellony „spowiedzi” ważnych postaci historycznych, w tym zwłaszcza dostojników Trzeciej Rzeszy, udostępnionych czytelnikom przez Christophera Machta. Przekonajcie się, jak postrzegał swoje życie Heinrich Himmler, prawa ręka Hitlera, człowiek odpowiedzialny za masowy terror i bezprzykładne zbrodnie niemieckie.

Heinrich Himmler, szef SS, nadzorca niemieckich obozów koncentracyjnych, opowiada agentowi brytyjskiego wywiadu o swoim życiu i wielkiej machinie śmierci, jaką zorganizował

Heinrich Himmler, druga osoba w Trzeciej Rzeszy po Hitlerze. Wszechwładny przywódca SS, gwardii Hitlera, w której nieprzypadkowo noszono na czapkach trupie główki. Do tego minister policji, zarządca służb bezpieczeństwa, twórca sieci niemieckich, nazistowskich obozów koncentracyjnych i obozów zagłady. Zbrodniarz i morderca zza biurka, który jednak źle się poczuł, gdy pokazano mu egzekucję Żydów... Człowiek, który wierzył w prymat rasy aryjskiej i kazał szukać śladów Aryjczyków nawet w odległym Tybecie. Interesował się też okultyzmem i korzystał z usług astrologów i wróżbitów. Gdy Niemcy przegrały wojnę w 1945 roku, próbował się ukryć, ale wpadł w ręce Brytyjczyków i popełnił samobójstwo, rozgryzając ampułkę z cyjankiem.

Do tej pory nie ujawniono, że na krótko przed śmiercią Himmler był przesłuchiwany przez agenta brytyjskiego wywiadu. W trakcie rozmów ujawnił wiele szczegółów ze swej biografii i zbrodniczej działalności. Do zapisu z przesłuchań dotarł Christopher Macht. Oto jego najnowsze odkrycie. Sięgnijcie po tę książkę i poznajcie tajemnice jednej z najbardziej odrażających postaci w dziejach świata!

Christopher Macht - autor „Spowiedzi Hitlera” i innych książek z poczytnej serii „spowiedzi” znanych postaci historycznych

Christopher Macht (ur. 1976) jest niemieckim pisarzem polskiego pochodzenia. Wywodzi się z Pomorza Zachodniego, obecnie mieszka w Niemczech, w Brandenburgii. Od lat tropi zagadki drugiej wojny światowej i niemieckiego nazizmu. Odkrył i opublikował nakładem wydawnictwa Bellona zapiski z rozmów Adolfa Hitlera, Józefa Stalina, Josepha Goebbelsa czy Josefa Mengele, zbrodniczego lekarza z Auchwitz. Jego książki, pełne sensacji i tajemnic, cieszą się dużym powodzeniem wśród czytelników, szczególnie miłośników historii XX wieku

Bellona
Oprawa miękka

Liczba stron: 300

Bellona

Format: 135x215mm

Cena detaliczna: 39,90 zł

Rok wydania: 2022

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...