Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

SQL. Przewodnik dla początkujących. Jak zacząć efektywną pracę z danymi

Walter Shields

SQL. Przewodnik dla początkujących. Jak zacząć efektywną pracę z danymi

34,19

 

Jak wszystko inne, tak i zarządzanie danymi podlega różnym modom i trendom. Mimo to eksperci w tej dziedzinie wciąż korzystają z SQL - języka programowania, który od dziesięcioleci służy do pracy z relacyjnymi bazami danych. Właśnie SQL jest 'złotym standardem' pracy ze zbiorami danych, a umiejętność posługiwania się tym językiem to ceniony atut w wielu zawodach technicznych, w tym dotyczących projektowania i tworzenia oprogramowania oraz testowania i analizy biznesowej.

Dzięki tej książce nauka zarządzania relacyjną bazą danych staje się łatwiejsza. Szczególnie docenią ją czytelnicy myślący o zmianie kariery zawodowej i rozpoczęciu pracy z obsługą danych. Opisano tu przede wszystkim podstawowe narzędzia SQL potrzebne do zrozumienia i wyodrębnienia przydatnych informacji z istniejących baz danych. Omówiono też zasady dodawania, modyfikowania i usuwania rekordów z bazy danych i zaprezentowane potrzebne do tego zapytania SQL. Sporo miejsca poświęcono zaawansowanym zagadnieniom tworzenia poleceń SQL, w tym: funkcjom, zapytaniom zagnieżdżonym, widokom i sposobom pobierania danych z wielu tabel równocześnie.

Dzięki tej książce:

• poznasz zasady działania baz danych
• nauczysz się używać języka SQL do pobierania danych
• poznasz najważniejsze zapytania SQL i dowiesz się, jak ich mądrze używać
• przeanalizujesz przykład profesjonalnej aplikacji SQL
• otrzymasz garść przydatnych porad dotyczących Twojej dalszej kariery

SQL. Przepis na big data w bardzo prostych słowach!

Helion
Oprawa miękka

ISBN: 978-83-832-2657-6

Liczba stron: 224

Helion

Cena detaliczna: 59,00 zł

Rok wydania: 2023

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...