Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

SQL Server. Zaawansowane techniki rozwiązywania problemów i poprawiania wydajności

SQL Server. Zaawansowane techniki rozwiązywania problemów i poprawiania wydajności

61,93

 

Najlepsze praktyki i technikiKsiążka ta jest przeznaczona dla praktyków i zawiera wyczerpujący przegląd najlepszych metod rozwiązywania problemów w systemie Microsoft SQL Server oraz poprawiania jego wydajności. Inżynierowie, programiści i administratorzy baz danych dowiedzą się, jak identyfikować problemy związane z wydajnością, traktować je w sposób całościowy i ustalać priorytety działań związanych z dostrajaniem, aby osiągnąć najwyższą wydajność systemu.Autorem książki jest Dmitri Korotkevitch — posiadacz tytułów Microsoft Data Platform MVP i Microsoft Certified Master (MCM). Wyjaśnia w niej zależności między komponentami środowiska SQL Server. Dzięki temu można się dowiedzieć, jak szybko zdiagnozować system i odkryć pierwotną przyczynę każdego problemu. Techniki przedstawione w tej książce można zastosować we wszystkich wersjach SQL Server. Dotyczą zarówno środowiska zainstalowanego w siedzibie firmy, jak i w chmurze.Zagadnienia przeanalizowane w książce:• Radzenie sobie z problemami wydajnościowymi występującymi w SQL Server• Narzędzia, metody i technologie umożliwiające przeprowadzanie testów diagnostycznych w SQL Server• Kontrola stanu instalacji SQL Server • Zależności pomiędzy komponentami SQL Server• Poprawa wydajności SQL Server i redukcja wąskich gardeł• Wykrywanie źle zoptymalizowanych zapytań i nieefektywnych planów wykonania zapytań • Wykrywanie niewydajnych indeksów i typowych problemów związanych z projektowaniem bazy danych• Zastosowanie poznanych technik w bazach danych Microsoft Azure SQL, Azure SQL Managed Instances oraz Amazon RDS for SQL Server„Świetny zbiór technik, wskazówek i skryptów pozwalających radzić sobie z problemami zarówno w sposób reaktywny, jak i proaktywny. Szkoda, że nie miałem takiej książki 25 lat temu, gdy zaczynałem pracę z bazą danych SQL Server.—Thomas GrohserArchitekt infrastruktury SQL ServerDmitri Korotkevitch jest posiadaczem tytułów Microsoft Data Platform MVP i Microsoft Certified Master (SQL Server). Ma wieloletnie doświadczenie w branży IT. Wiedzę związaną z produktem Microsoft SQL Server zdobył będąc programistą aplikacji i baz danych, administratorem i architektem. Dmitri specjalizuje się w projektowaniu, rozwijaniu i dostrajaniu złożonych systemów OLTP, które działając przez całą dobę obsługują tysiące transakcji na sekundę. Obecnie kieruje zespołem ds. usług bazodanowych w Chewy.com oraz świadczy usługi konsultacyjne i szkoleniowe w zakresie systemu SQL Server dla klientów z całego świata.

Apn Promise
Oprawa miękka

Wydanie: 1

ISBN: 978-83-7541-500-1

Liczba stron: 520

Cena detaliczna: 98,70 zł

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...