Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

Srebrzyste węże. Tom 2

Roshani Chokshi

Srebrzyste węże. Tom 2

7.9

(236 ocen) wspólnie z

24,04

 

Roshani Chokshi powraca do mrocznego, choć rozjaśnionego blaskiem luksusu świata powieści Pozłacane wilki, która błyskawicznie podbiła listę bestsellerów „New York Timesa”. Autorka porywa czytelników w kolejną fascynującą podróż, w której tajemnice i niebezpieczeństwa czyhają na każdym kroku.

Są dla siebie nawzajem największą miłością i największym zagrożeniem – a także jedyną nadzieją.

Séverinowi i jego drużynie udało się pokrzyżować plany Upadłemu Domowi, ale za zwycięstwo zapłacili straszliwą cenę, z którą nie są w stanie się pogodzić. Rozpaczliwie pragnąc odkupienia, Séverin postanawia skorzystać z ryzykownej wskazówki, aby odnaleźć zagubiony przed wiekami przedmiot, który ma jakoby obdarzać swojego właściciela mocą równą mocy Boga.

Nasi bohaterowie wyruszają w podróż, która zabierze ich daleko od Paryża – do mroźnej Rosji, gdzie zwierzęta z krystalicznego lodu nawiedzają opuszczone dwory, a odrzucone boginie mają śmiertelnie groźne sekrety. W związku z zagadkowymi morderstwami Séverin i jego towarzysze zaczynają się zastanawiać, czy starożytny mit jest na pewno tylko mitem…

Gdy na jaw wychodzą skrywane tajemnice i przypominają o sobie duchy przeszłości, nasi bohaterowie będą musieli dowiedzieć się o sobie wielu nowych rzeczy… A to, co odkryją, może poprowadzić ich zupełnie nieoczekiwaną drogą.

Historia ich śmiertelnie niebezpiecznej ostatniej misji to zarazem porywająca opowieść o miłości i zdradzie.

Galeria Książki
Broszurowa ze skrzydełkami

Wydanie: Pierwsze

Liczba stron: 436

Galeria Książki

Format: 125x195mm

Cena detaliczna: 39,90 zł

Rok wydania: 2020

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...