Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

Środki transportu Część 2

Radosław Kacperczyk

Środki transportu Część 2

30,69

 

Podręcznik zawiera rozległą wiedzę z zakresu eksploatacji i charakterystyki środków transportu, niezbędnego wyposażenia pojazdów samochodowych, kryteriów i metod przeprowadzania badań technicznych. Kolejne rozdziały podręcznika poruszają tematykę obsługi, napraw i remontów środków transportowych. Dalsza część książki poświęcona jest bardzo ważnym z punktu widzenia transportu zagadnieniom, takim jak: planowanie przewozów, organizowanie zadań transportowych, formowanie ładunku. Kolejne tematy poruszane w podręczniku dotyczą ekonomiki transportu, a więc kosztów i przychodów występujących w przedsiębiorstwach transportowych, systemu taryfowego i umownego, a także kosztów eksploatacyjnych środków transportu. W ostatnim rozdziale można znaleźć informacje o technikach informatycznych, których celem jest wspomaganie zarządzania eksploatacją środków transportowych.

Publikacja ta wyróżnia się bogatym materiałem ilustracyjnym, pozwalającym na lepsze przyswojenie i utrwalenie przedstawionych w nich zagadnień. Każdy rozdział, oprócz części opisowej (teoretycznej), zawiera pytania, ćwiczenia i zadania ułatwiające usystematyzowanie poznanej i zdobytej wiedzy.

Podręcznik napisany zgodnie z nową podstawą programową.

Podręcznik dopuszczony do użytku szkolnego przez ministra właściwego do spraw oświaty i wychowania i wpisany do wykazu podręczników do kształcenia w zawodzie technik logistyk na poziomie technikum i szkoły policealnej. Rok dopuszczenia: 2014.

Difin
Oprawa miękka

ISBN: 978-83-764-1802-5

Liczba stron: 308

Format: 15.9x22.9

Cena detaliczna: 39,00 zł

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...