Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

Upiór opery

Gaston Leroux

Upiór opery

6.0

(1 ocena) wspólnie z

41,81

 

Upiór opery gotycka powieść grozy z 1909 roku autorstwa Gastona Leroux, francuskiego pisarza i prawnika, do dziś zaskakuje i zachwyca czytelników wartką akcja i wielowątkową fabułą.

Tytułowy Upiór to w istocie genialny architekt i kompozytor o imieniu Eryk. Obdarzony barwnym życiorysem, błyskotliwym umysłem, ale też zdeformowanym ciałem, od lat zamieszkuje podziemia Opery Paryskiej. Pewnego dnia w operze pojawia się młoda, utalentowana sopranistka Christine Daa, w której Eryk zakochuje się bez pamięci. Ją z kolei łączy uczucie z wicehrabią Raulem de Chagny. Gdy umiera ojciec śpiewaczki, ta z rozpaczy traci głos. Owładnięty obsesyjną miłością Eryk postanawia pomóc dziewczynie odzyskać umiejętność śpiewania, porwać ją i rozkochać w sobie.

Czy uczucia Eryka zostaną odwzajemnione? Czy śpiewaczka odzyska swój unikatowy głos? Jak dalej potoczą się losy Eryka, Christine i Raula?

Historia Upiora z Paryskiej Opery stała się inspiracją do stworzenia licznych ekranizacji. W 1986 roku na londyńskim West Endzie miała miejsce światowa prapremiera musicalu, który na podstawie historii Upiora stworzył Andrew Lloyd Webber. Musical Upiór w Operze stał się najbardziej dochodowym musicalem w historii, odnosząc gigantyczny sukces na najważniejszych scenach musicalowych na całym świecie, m.in. na Broadwayu, gdzie był najdłużej w historii granym spektaklem.

Świat Książki
Oprawa twarda

ISBN: 978-83-813-9578-6

Tytuł oryginalny: Die SS. Eine Warnung der Geschichte

Liczba stron: 318

Świat Książki

Format: 14.0x22.0cm

Cena detaliczna: 59,90 zł

Tłumaczenie: Mieczysław Dutkiewicz

Rok wydania: 2024

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...