Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

Stalin. Dwór czerwonego cara

Simon Sebag Montefiore

Stalin. Dwór czerwonego cara

8.3

(99 ocen) wspólnie z

55,99

 

Przełomowa biografia Stalina i ludzi z jego najbliższego otoczenia


Kim byli ludzie cieszący się największymi względami Stalina?

Kto stał za brutalnymi decyzjami dyktatora?

Jakie sekrety skrywał dwór czerwonego cara?


Siedemdziesiąt lat po śmierci Stalin pozostaje obiektem mrocznej fascynacji. Skala jego zbrodni jest niewyobrażalna. I choć fakty dotyczące przerażających dziesięcioleci panowania sowieckiego dyktatora są dobrze znane, takiego wizerunku wodza nigdy wcześniej nie widzieliśmy.

Siał postrach na równi wśród wrogów, jak i przyjaciół. I choć mógł czuć się samotny, otoczony pochlebcami nigdy nie był sam. W jego rządach i w jego zbrodniach wspierali go mężczyźni i kobiety, którzy ślepo lub z wyrachowaniem wykonywali jego rozkazy. Żyli w jego cieniu, w strachu przed nim i najczęściej byli przez niego zdradzani.

Znakomite dzieło Simona Sebaga Montefiorego opiera się na niepublikowanych wspomnieniach, wywiadach ze świadkami wydarzeń i nowych dokumentach archiwalnych. To jedna z najważniejszych książek, jakie powstały na temat Józefa Stalina i Rosji Sowieckiej.

Znak Horyzont
Oprawa twarda

Wydanie: Drugie

ISBN: 978-83-240-7974-2

Liczba stron: 560

Znak Horyzont

Format: 150x235mm

Cena detaliczna: 79,99 zł

Tłumaczenie: Maciej Antosiewicz

Rok wydania: 2021

Zajrzyj do środka

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...