Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

Star Wars Wielka Republika Nawałnica

Cavan Scott

Star Wars Wielka Republika Nawałnica

41,88

 

Poznaj porywającą historię jednej z największych antagonistek Wielkiej Republiki, bezlitosnej Lourny Dee, przedstawioną w scenariuszu słuchowiska Star Wars. Wielka republika. Nawałnica. Burza Nihilów przetoczyła się przez galaktykę, pozostawiając po sobie chaos i spustoszenie. Niewielu jej członków dorównuje okrucieństwem Jeźdźczyni Nawałnicy Lournie Dee, która bezustannie wyprzedza zakon Jedi o krok, zasiadając za sterami statku nazwanego na cześć jednego z najbardziej bezwzględnych postrachów galaktyki: jej samej. Ale nikt nie zdoła uciekać przed obrońcami Wielkiej Republiki w nieskończoność… Po utracie swojej załogi Lourna wpada w ręce Jedi. Udaje jej się jednak ukryć swoją tożsamość i staje się po prostu kolejną zwykłą nihilską więźniarką. Jej strażnicy nie zdają sobie sprawy z tego, z kim zadarli. Nie wiedzą, że pozostawiając ją przy życiu, popełniają kardynalny błąd – ten sam, który zaprowadził do grobu wszystkich ich poprzedników. Lourna jest zdeterminowana, aby sprawić, że już nigdy nikt jej nie zlekceważy… bo nie dostanie na to drugiej szansy. Uwięziona na pokładzie republikańskiej jednostki penitencjarnej, przemierza galaktykę, aby naprawić szkody wyrządzone przez nią i jej towarzyszy, innych Jeźdźców Nawałnicy. Ale podczas planowania brawurowej ucieczki zawiera sojusze, których charakter zaczyna niebezpiecznie ocierać się o przyjaźń. Rozdzielona z Nihilami, pozbawiona swojego niesławnego statku, przerażającego arsenału i budzącego strach imienia, Lourna musi wytyczyć własną ścieżkę. Ale czy doprowadzi ją ona do wyzwolenia? A może uczyni jeszcze większym zagrożeniem niż kiedykolwiek wcześniej…?

Olesiejuk
Oprawa miękka

ISBN: 9788383500928

Liczba stron: 592

Format: 1.0x1.0cm

Cena detaliczna: 59,99 zł

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...