Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

Sternik motorowodny

Andrzej Ostrowski

Sternik motorowodny

80,00

 

Podręcznik zawiera zbiór wiadomości wymaganych do zdania egzaminu na stopień sternika motorowodnego, zarówno elementy teorii, jak i porady praktyczne niezbędne do bezpiecznego, odpowiedzialnego, dającego satysfakcję pływania jachtami motorowymi. Mogą z niego skorzystać także osoby już posiadające patent, uzupełniając swą wiedzę i konfrontując ją z już posiadaną. Książka ta, bogato ilustrowana i zawierająca najnowsze przepisy, może przydać się wszystkim tym, którzy zasiądą za sterami jachtu motorowego, na jeziorach, rzekach, kanałach oraz na akwenach treningowych Morza Bałtyckiego. Aplikacja dostępna z kodu QR, zamieszczonego na końcu książki, oferuje bazę pytań sprawdzających, próbny egzamin oraz wybrane animacje manewrów łodzią motorową. W przystępny sposób omawia: – typy jachtów motorowych (jachty ze sztywnym kadłubem, RIB-y, skutery wodne, jetboaty, pontony i poduszkowce), ich zalety i wady, sposoby użytkowania i konserwacji, – przygotowanie jachtów motorowych do pływania, – manewrowanie jachtem motorowym, – profilaktykę i sposoby udzielania pomocy oraz umiejętność planowania trasy, określania pozycji, czy przewidywania pogody, – sygnalizację i zasady ruchu żeglugowego oraz uregulowania prawne, umożliwiające bezpieczne pływanie jednostek korzystających z śródlądowych i morskich dróg wodnych.

Alma-Press
Oprawa twarda

Wydanie: czwarte

ISBN: 978-83-702-0797-7

Liczba stron: 249

Format: 170x240mm

Cena detaliczna: 80,00 zł

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...