Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

Stokrotka w kajdanach Wielkie Litery

Sharon Bolton

Stokrotka w kajdanach Wielkie Litery

47,90

 

Genialna prawniczka wyciąga morderców z więzienia, a potem opisuje ich zbrodnie w bestsellerach.

Seryjny morderca… z fanklubem wielbicielek.

Oboje podejmują grę. Przewrotną i przerażającą…

"Przerażające i hipnotyzujące! Bolton zmienia oblicze literatury kryminalnej". Tess Gerritsen

Maggie Rose wygrywa najtrudniejsze apelacje i pisze bestsellery o zbrodniach morderców, których broniła. Więcej nikt nic o niej nie wie. Nie udziela wywiadów, nie pozuje do zdjęć. Mieszka samotnie, nie ma rodziny ani przyjaciół.

Hamish Wolfe - młody, przystojny lekarz- celebryta. Ma setki wielbicielek. Codziennie dostaje od nich listy... Nawet w więzieniu, gdzie odsiaduje dożywocie za zamordowanie trzech kobiet.

Fanki wierzą, że jest niewinny. Niezbite dowody temu przeczą.

Hamish od miesięcy zasypuje Maggie prośbami, żeby go broniła. Zawsze odmawiała.

Teraz się zgadza. Dlaczego?

Jest jeden powód: Stokrotka...


"W swoich mocnych, nastrojowych, ale finezyjnych kryminałach Sharon Bolton buduje wielowarstwową intrygę, narastające napięcie, atmosferę tajemnicy. Realistycznie, ale nie epatując okrucieństwem, oddaje brutalne zbrodnie i policyjne procedury. Tworzy złożone portrety psychologiczne bohaterów i myląc tropy, zręcznie bawi się domysłami czytelnika". „Kirkus Reviews”


"Sharon Bolton jest znakomita, nie tylko jako pisarka, ale jako znawczyni ludzkiej psychiki". „Daily Mirror”


"Sharon Bolton doskonale wie, jak nakręcać napięcie i mocno wstrząsnąć czytelnikiem". „The Guardian”


"Bolton zagląda głęboko w wypełnioną mrokiem i szaleństwem duszę mordercy i sprawia, że jej wizja staje się straszliwie realistyczna". „Publishers Weekly”


SHARON BOLTON jest jedną z najbardziej znanych, lubianych i cenionych brytyjskich autorek kryminałów i thrillerów psychologicznych, sprzedanych w ponad milionie egzemplarzy, tłumaczonych na 20 języków i wyróżnianych najważniejszymi międzynarodowymi nagrodami: CWA Gold Dagger, Barry Award, International Thriller Writers Best First Novel, francuską Prix du Polar. W 2014 brytyjskie Stowarzyszenie Pisarzy Kryminałów przyznało jej nagrodę CWA Dagger in the Library za całokształt twórczości. Międzynarodową sławę zyskała serią z Lacey Flint, młodą policjantką z mroczną przeszłością.

Książka wydana w serii Wielkie Litery – w specjalnym formacie z dużą czcionką dla seniorów i osób słabowidzących.

Amber Wielkie Litery
Oprawa miękka

ISBN: 978-83-241-7285-6

Tytuł oryginalny: Daisy in Chains

Liczba stron: 368

Cena detaliczna: 47,90 zł

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...