Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

Straceniec Tom 1 czyli przypadki urodzonego w niewłaściwym czasie.

A. Czechowicz

Straceniec Tom 1 czyli przypadki urodzonego w niewłaściwym czasie.

70,00

 

Od Autora: "Oddaję do rąk Czytelnika zapis moich nowych wspomnień, z zamiarem skreślenia których nosiłem się przynajmniej od zakończenia obrad Okrągłego Stołu w 1989 r.
Mieszczą się one w szeroko pojmowanym nurcie literatury faktu, nosząc zarazem cechy autobiografii, jak i obszernego eseju, przeplatanych licznymi dygresjami natury historyczno-polityczno-społecznej. Nawiązującymi przy tym często do aktualnej sytuacji w kraju i wydarzeń na świecie. Ich rdzeniem i główną osią są zapisy z czasów mojego pobytu w Monachium i pracy w Rozgłośni Polskiej Radia Wolna Europa w latach 1965-1971 oraz dalszych działań w ramach naszego wywiadu w latach 1971-1975, wymierzonych głownie w tę Rozgłośnię i Jana Nowaka - Jeziorańskiego.
Nadrzędnym ich celem jest sprostowanie wielu nieprawdziwych informacji i opinii oraz przedstawienie rzeczywistego obrazu - w miarę tego, na ile mi pozwala ułomna i egocentryczna natura ludzka - wydarzeń w jakich uczestniczyłem w tamtych czasach. W tym motywów, jakimi się kierowałem wyjeżdżając z Polski w 1963 r., sytuacji jakiej się znalazłem na Zachodzie , faktycznych przeżyć i dokonań, obnażających m.in. prawdziwe oblicze RWE oraz fałszerstw popełnionych przez ówczesną propagandę PRL. Nie mam przy tym najmniejszego zamiaru ani się z niczego wybielać, ani czegokolwiek się wypierać, czy też owijać w bawełnę."

Czechowicz Andrzej
Oprawa miękka

ISBN: 978-83-941-6520-8

Liczba stron: 488

Cena detaliczna: 70,00 zł

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...