Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

Strach diabła Mistyczny kryminał o działaniu szatana dzisiaj

Hermann Multhaupt

Strach diabła Mistyczny kryminał o działaniu szatana dzisiaj

4.0

(6 ocen) wspólnie z

14,42

 

"Strach diabła: to historia życia utalentowanego pisarza i poety, niemającego jednak powodzenia w życiu i u kobiet. Pewnego dnia, na uroczym tarasie malowniczo położonej kawiarni poznaje piękną i zmysłową kobietę, która po czasie okazuje się wcielonym diabłem. Ich znajomość, stopniowo przeradza się w uczucie. Ale czy wcielony szatan potrafi kochać? Czy ma dobre i czyste intencje? Czy jego diabelskość, a właściwie „diablicowatość” może być niezauważona przez zakochanego, nieświadomego niebezpieczeństwa i potęgi zła młodego pisarza po trzydziestce, spędzającego mnóstwo czasu z uroczą i inteligentną kobietą – diabłem, prowadząc długie rozmowy? Co mają sobie do powiedzenia? O czym rozmawiają…?
"Strach diabła" to historia życia jednego człowieka, splecionego i uwikłanego w diabelską podstępną miłość. Ale czy miłość bez wyjścia…?
"Strach diabła" to niesamowita powieść, mieszająca fikcje z rzeczywistością, miłość z egoizmem, szczęście z dramatem a oddanie się z rozpaczą.
Do końca trzyma w napięciu. Czyta się ją jednym tchem.
Ta pasjonująca powieść kryminalna subtelnie odkrywa podstępne mechanizmy kuszenia szatana. Pozwala czytelnikowi dostrzec życiowe pułapki, które prowadzą go do rozpaczy i śmierci; ujawnia broń szatana – jego metody i środki, które wykorzystuje w osiągnięciu swojego celu.
Autor, literacko przedstawiając działanie złego, udowadnia, że największym podstępem szatana jest przekonanie nas o tym, że on nie istnieje…

Salwator
Oprawa miękka

ISBN: 978-83-607-0316-8

Tytuł oryginalny: Die Angst des Teufels

Liczba stron: 194

Format: 120x190mm

Cena detaliczna: 19,90 zł

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...