Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

Strach i potęga Bezpieczeństwo międzynarodowe w XXI wieku

Wojciech Kostecki

Strach i potęga Bezpieczeństwo międzynarodowe w XXI wieku

39,90

 

W szybko zmieniającym się świecie analitycy, dziennikarze, studenci oraz wszyscy zainteresowani poszukują skondensowanej i jednocześnie pogłębionej informacji o bieżących wydarzeniach międzynarodowych. Seria Współczesne Stosunki Międzynarodowe stara się w tym pomóc w formie krótkich i aktualnych książek poświęconych najważniejszym problemom dzisiejszego świata, pisanych przez polskich badaczy.

Po dekadzie entuzjazmu, jaką kończył się XX w., nastąpiła dekada strachu. Zamach terrorystyczny na World Trade Center i Pentagon, wojna w Afganistanie i Iraku, nadzwyczajne środki bezpieczeństwa w wielu krajach, perturbacje finansowe Ameryki i strefy euro postawiły pytania o nową koncepcję bezpieczeństwa. O czyje bezpieczeństwo chodzi? Na czym polega obecna natura zagrożeń? Jakie są kryteria wyborów dokonywanych przez elity odpowiedzialne za nasze bezpieczeństwo?

O AUTORZE

Wojciech Kostecki – dr hab. nauk humanistycznych w zakresie nauk o polityce, profesor Uniwersytetu Warszawskiego. Prowadzi badania naukowe i publikuje na temat współczesnych stosunków międzynarodowych, problematyki bezpieczeństwa i konfliktów oraz teorii polityki. Ekspert Komisji Europejskiej. Uczestnik międzynarodowych i krajowych programów badawczych. Członek Global Security Fellows Initiative. W latach 2007–2011 przewodniczący Zespołu ds. zagrożeń stanu społeczeństwa i państwa Komitetu Badań nad Zagrożeniami PAN.

Więcej o książce i serii na Facebooku
www.facebook.com/seriawsm

Poltext
Oprawa miękka

ISBN: 978-83-756-1135-9

Liczba stron: 192

Format: 145x205mm

Cena detaliczna: 39,90 zł

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...