Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

Strach. Opowieści o oswajaniu lęku

Catherine Dolto, Colline Faure-Poirée

Strach. Opowieści o oswajaniu lęku

8.5

(4 oceny) wspólnie z

26,26

 

Montessori uczyła dzieci samodzielności przez działanie. Juul pokazywał, jak ich słuchać.

A doktor Catherine Dolto pomaga dzieciom zrozumieć siebie.

Nie ma dziecka, które, nie odczuwa strachu. Dzieci boją się ciemności, obcych, tego, że nikt ich nie kocha. Strach to potężna i destrukcyjna siła wpływająca na całe życie. Potrafi nawet zniszczyć dziecięcy świat. Są jednak sytuacje, w których jest niezbędny…

Dzięki tej książce twoje dziecko zrozumie, dlaczego ze strachu chowa się pod łóżkiem i czasami kłamie, kiedy się boi. Te opowieści pomogą mu też odkryć, czym jest asertywność, i że wyznazanie granic jest mądre i potrzebne.

Gdy znajdzie klucz do swoich lęków, poczuje się bezpieczniej. A ty będziesz spokojniejsza.

Catherine Dolto jest francuską pediatrą i pisarką – autorką książeczek dla dzieci, które wspierają ich rozwój emocjonalny i pomagają im zrozumieć siebie. Jest córką słynnej psychoanalityczki i pediatry – Françoise Dolto.

„Praca terapeuty dobrze pokazuje, że dzieci mają potrzebę rozumienia, rozpoznawania i nazywania swoich uczuć. Pragną jasności w relacjach między ludźmi i są bardzo wyrozumiałe dla dorosłych, którzy odważą się mówić prawdę. Jest to kwestia szacunku – zwracanie się do dzieci jak do prawdziwego, inteligentnego rozmówcy” – Catherine Dolto, „Charaktery”, nr 11/2020, s. 55.

Przeczytaj też inne książki Catherine Dolto z nurtu rodzicielska bliskości i uważności: Emocje i Relacje.

Rodzicielstwo uważności to odpowiedź na pędzący świat.

Znak Emotikon
Oprawa twarda

Wydanie: Pierwsze

ISBN: 978-83-240-7498-3

Liczba stron: 112

Znak Emotikon

Format: 160x200mm

Cena detaliczna: 36,99 zł

Tłumaczenie: Agnieszka Abemonti-Świrniak

Rok wydania: 2021

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...