Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

Strategia dla Polski Ćwierć wieku później

Grzegorz W. Kołodko, Jacek Tomkiewicz

Strategia dla Polski Ćwierć wieku później

72,12

 

"Publikacja samym swoim tytułem nawiązuje do programu gospodarczego Strategia dla Polski, opracowanego i realizowanego w latach 1994-1997 przez prof. Grzegorza W. Kołodkę, pełniącego wówczas funkcje wicepremiera i ministra finansów. Książka została pomyślana jako spojrzenie na kształt, rozwiązania i efekty tego programu z punktu widzenia osób współpracujących przy jego powstawaniu, a przede wszystkim – przy jego realizacji. Znamienny jest tu dobór współautorów opracowania. Redaktorom publikacji udało się skompletować liczne, 18-osobowe grono ekonomistów łączących działalność naukową z aktywnym (doradczym lub czysto politycznym) uczestnictwem w kreowaniu i realizowaniu polityki gospodarczej na różnych etapach zmian zachodzących w Polsce po 1989 roku. Zapewniło to wysoki poziom merytoryczny całości podjętych w pracy rozważań, nieograniczających się bynajmniej tylko do przypomnienia programu Strategia dla Polski, ale obejmujących pogłębioną analizę proponowanych i realizowanych rozwiązań."
Prof. dr hab. Maciej Miszewski

"Książka zasługuje na miano poważnego i interesującego przedsięwzięcia. To oryginalna, wartościowa i potrzebna próba zaprezentowania istotnych problemów z zakresu ekonomii i finansów. Autorzy opisują, mierzą, porównują, wartościują, objaśniają (!), przewidują i proponują (w tym formułują tzw. sygnały wczesnego ostrzegania), czyli próbują w granicach możliwości i w ograniczonych ramach rozdziałów sprostać wszystkim głównym powinnościom analityków rozwoju społeczno-gospodarczego. Problematyka publikacji jest bez wątpienia bardzo aktualna, a przy tym interesująca zarówno z poznawczego, jak i praktycznego punktu widzenia. Nie bez powodu redaktorzy pod koniec wstępu wyrażają nadzieję, że książka ożywi tak potrzebną profesjonalną i politycznie odpowiedzialną debatę o strategii dla Polski."
Prof. dr hab. Stanisław Flejterski

Wydawnictwo Naukowe PWN
Oprawa twarda

Wydanie: pierwsze

ISBN: 978-83-012-0621-5

Liczba stron: 472

Format: 17.0x24.0cm

Cena detaliczna: 84,00 zł

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...