Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

Strategiczne i operacyjne zarządzanie przedsiębiorstwem górniczym

Aneta Michalak, Jonek-Kowalska Izabela

Strategiczne i operacyjne zarządzanie przedsiębiorstwem górniczym

55,00

 

Zrobić budżet to wskazać swoim pieniądzom, dokąd mają iść, zamiast się zastanawiać, gdzie się rozeszły.
- John C. Maxwell

Zarządzanie finansami przedsiębiorstw w aktualnych turbulentnych uwarunkowaniach gospodarczych dla wielu przedsiębiorstw jest zadaniem trudnym i wymagającym dużej wiedzy oraz wieloletniego doświadczenia. Działalność przedsiębiorstw górniczych, w szczególności tych, które wydobywają węgiel kamienny, jest dodatkowo utrudniona przez występowanie zagrożeń i uwarunkowań naturalnych związanych z geologiczno-górniczymi parametrami eksploatowanych złóż. Komplikują ją również unijne i wewnętrzne uwarunkowania polityczno-prawne oraz częsty brak wsparcia ze strony związków zawodowych, a także lokalnych i regionalnych społeczności czy organizacji ekologicznych.
W powyższych okolicznościach prowadzenie opłacalnej ekonomicznie działalności gospodarczej jest prawdziwym wyzwaniem, dlatego też głównym celem niniejszej monografii jest przeprowadzenie praktycznego przeglądu i usystematyzowanie zagadnień z zakresu zarządzania finansami w przedsiębiorstwach górniczych z uwzględnieniem polskiego górnictwa węgla kamiennego.
Niniejsza monografia może być wykorzystywana zarówno przez teoretyków, jak i praktyków zainteresowanych zagadnieniami finansowymi. Może też stanowić źródło wiedzy na potrzeby kształcenia z zakresu ekonomiki branżowej.

CeDeWu
Oprawa miękka

ISBN: 978-83-810-2390-0

Liczba stron: 136

Format: 16.5x23.5cm

Cena detaliczna: 55,00 zł

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...