Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

Stworól czyli historia niemal prawdziwa

Remigiusz Koczy

Stworól czyli historia niemal prawdziwa

6.3

(3 oceny) wspólnie z

26,90

 

Opowieść o tym, jak nuda wpędza w tarapaty, prawda walczy ze złudzeniami, a Prawdziwy Król jest pełen cierpliwej miłości...

Gdzieś bardzo daleko istnieje królestwo – miasto, którego poddani uważają, że jest jedynym królestwem na całej ziemi. Jego król to władca despotyczny. Poddanych trzyma pod mocnym jarzmem swej hegemonii, nie tolerując najmniejszych oznak nieposłuszeństwa. Pośród obywateli miasta znajduje się jednak grupka dzieci, która w tajemnicy wymyka się poza wysokie mury w poszukiwaniu wolności i przygody. Tam więc, na niewielkim wzgórku spotyka ich przygoda, jakiej się nie spodziewali. Wprost z nieba, niemal na ich głowy, spada cudaczny lotnik – cudzoziemiec. Ów przedziwny w każdym calu człowiek, którego dzieci nazywają Stworólem, po kilku chwilach poznaje ich język i oznajmia rzecz niebywałą: za morzem istnieje inne, Prawdziwe Królestwo, jest inny, Prawdziwy Król. Ma na to dowody – niezrozumiałe słowa, obcy ubiór i coś wyjątkowego: Listy Prawdziwego Króla.

Kiedy Stworól spadnie z nieba, wywoła niemałe zamieszanie.

Czy naprawdę przybył nie z tej ziemi?
Czy przekona mieszkańców królestwa, że istnieje coś więcej poza ich miastem?
Czy wygra bitwę wiary z magią i jak wydostanie się z więzienia?
Nawijcio, Myślaczek, Chichcia i i inne dzieci zaufają Stworólowi, a co zrobi Wielki Sekretarz, któremu przybysz uzdrowi plecy?
Dlaczego nibykról wpadnie w szał?

Novae Res
Oprawa miękka

ISBN: 978-83-772-2373-4

Liczba stron: 194

Format: 120x195mm

Cena detaliczna: 26,90 zł

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...