Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

Stworzony do ruchu Dziesięć prostych kroków do większej sprawności i lepszego życia

Starrett Juliet

Stworzony do ruchu Dziesięć prostych kroków do większej sprawności i lepszego życia

45,14

 

Moje marzenie się spełniło – można skutecznie przeciwdziałać kontuzjom. Christopher McDougall, autor bestselleraUrodzeni biegacze Twoje ciało jest stworzone do poruszania się i jeśli nie zaspokoisz tej potrzeby, prędzej czy później dopadną cię skutki uboczne uzależnienia od siedzącego trybu życia i zdobyczy technologii. Po dziesięcioleciach pracy z zawodowymi sportowcami i olimpijczykami, pionierzy propagowania mobilności — Kelly i Juliet Starrettowie – zaczęli zastanawiać się nad fizyczną kondycją zwykłych ludzi. Co sprawia, że dana osoba jest wytrzymała? Jak można dbać o dobrą formę i sprawność mimo upływu lat? Odpowiedź kryje się w przepisie: 10 testów + 10 ćwiczeń = 10 sposobów na sprawniejsze ciało. W książce znajdziesz: • opisy prostych ćwiczeń rozwijających mobilność, które zwiększają zakres ruchów i zapobiegają urazom, • wskazówki dotyczące lepszego odżywiania się i snu, • metody oddychania, które ułatwiają swobodne poruszanie się oraz panowanie nad stresem i bólem, • pomysły na zmianę nawyków związanych z siedzącym trybem życia i porady pod hasłem „więcej ruchu!” na co dzień. To pierwsza książka o sprawności napisana z myślą zarówno o tych, którzy ćwiczą, jak i o tych, którzy tego nie robią. Znajdziesz tu wiele mądrych wskazówek dla każdego, od zawodowych sportowców po osoby nienawidzące siłowni, a także dla wszystkich między tymi skrajnościami. Zapoznasz się z prostymi zasadami i ćwiczeniami, na które wystarczy przeznaczyć zaledwie 10 minut dziennie, by móc swobodniej się poruszać, być zdrowszym i szczęśliwszym. Stworzony do ruchu to twój plan gry na wiele następnych lat. Starrettowie uosabiają ideę Spartan. Uwielbiam ich za to, że tak bardzo troszczą się o mobilność. Jeśli ją zachowasz, będziesz w stanie zrobić wszystko. Stworzony do ruchu to znakomita książka. Joe De Sena, założyciel i dyrektor generalny Spartan Race Ilekroć moje ciało pyta: "Coś ty mi zrobił?", szukam odpowiedzi u Starrettów. Otworzyli mi oczy na proste i zdumiewająco skuteczne metody łagodzące ból pleców, nadwyrężonych ścięgien Achillesa czy naciągniętych mięśni nóg. Teraz spełnili moje marzenie – podali sposób na skuteczne przeciwdziałanie kontuzjom. Christopher McDougall, autor bestsellera Urodzeni biegacze

Galaktyka
Oprawa twarda

ISBN: 978-83-757-9880-7

Tytuł oryginalny: Built to move: The Ten Essential Habits to Help You Move Freely and Live Fully

Liczba stron: 336

Format: 17.0x24.5cm

Cena detaliczna: 79,91 zł

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...