Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

Superman Tom 4 Mitologiczność

null

Superman Tom 4 Mitologiczność

6.2

(9 ocen) wspólnie z

69,99

 

Superman od lat stawia czoła wielu potężnym łotrom. Jednym z nich jest Mongul, międzygalaktyczny zdobywca, który włada Światem Wojny, planetą oddaną walce. On i Superman mierzyli się wielokrotnie, nigdy jednak stawka nie była tak wysoka. Mongul planuje zniszczyć Organizację Planet Zjednoczonych i stworzyć jedną federację pod swoimi rządami, a jeśli przy okazji musi unicestwić Ziemię – niech tak się stanie. Oprócz tego pojawia się Xanadoth, która czekała w ukryciu, żeby zgromadzić siły chaosu i porządku, a następnie połączyć je w jedną siłę zła. Szukała tylko naczynia, żeby urzeczywistnić swój plan. Jest też coś, o czym Superman nie miał pojęcia. Utopika Synmaru od młodzieńczych lat szkolił się, aby powstrzymać potencjalne zagrożenie ze strony Kryptonijczyka żyjącego na planecie krążącej wokół żółtego słońca. Jego jedynym celem było stać się pierwszą linią obrony przeciwko Człowiekowi ze Stali, aby powstrzymać go przed podbojem wszechświata. Wywiąże się walka, w jakiej Clark Kent nie brał jeszcze udziału, tocząca się od Strefy Widmo aż po planetę Synmar. W czwartym tomie serii „Superman – Mitologiczność”, który kończy uznany cykl Briana Michaela Bendisa i Ivana Reisa, Cud z Metropolis toczy bój z mitycznym przeciwnikiem i rodzą się nowe legendy. Album zawiera materiały pierwotnie opublikowane w amerykańskich zeszytach „Superman” #20–28.

Egmont
Broszurowa ze skrzydełkami

ISBN: 978-83-281-5243-4

Tytuł oryginalny: Superman Vol. 4: Mythological

Liczba stron: 248

Format: 17.0x25.5cm

Cena detaliczna: 69,99 zł

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...