Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

Surviving to Drive Życie dla jazdy Rok z życia szefa zespołu F1

Gunther Steiner

Surviving to Drive Życie dla jazdy Rok z życia szefa zespołu F1

34,85

 

SURVIVING TO DRIVE: Sezon w Formule 1 z Güntherem Steinerem

„Mówi się, że trenerzy piłkarscy funkcjonują w warunkach presji. Wierzcie mi, to jest pikuś. Presja jest wtedy, gdy patrzysz, jak twój kierowca wali w barierę z prędkością 300 kilometrów na godzinę, a potem na twoich oczach następuje eksplozja”.

Günther Steiner to jedna z najważniejszych i najbardziej znanych postaci w świecie wyścigów samochodowych. Miliony osób na całym świecie poznały go dzięki jego popisowym występom w serialu dokumentalnym Netflixa Formuła 1: Jazda o życie.

W niniejszej książce szef zespołu Haas przedstawia czytelnikom kulisy działalności swojej ekipy w sezonie 2022 i pokazuje bez ogródek, jak to wszystko wygląda od kuchni. Przedstawiając swój unikalny punkt widzenia, Günther zabiera nas w ekscytującą, ekstremalną podróż po realiach wyścigów samochodowych na najwyższym poziomie.

Po raz pierwszy zespół F1 jeżdżący aktualnie w stawce pozwolił swojemu szefowi opowiedzieć pełną historię sezonu wyścigowego. Zatrudnianie i zwalnianie kierowców, bilansowanie ksiąg, przygotowania przedsezonowe, projektowanie, premiera i pierwsze testy samochodu, no i oczywiście same wyścigi… To bezkompromisowa i szczera historia, opowiedziana w stylu typowym dla Steinera: fascynująco i zabawnie. Takiego przewodnika po realiach zespołu Formuły 1 jeszcze nie było!



Takiej książki o Formule 1 jeszcze w Polsce nie było! Günther Steiner zabiera swoich czytelników do świata motorsportu, opowiadając o nim w sposób wyjątkowy. Jego występy w Netflixowym serialu Formuła 1: Jazda o życie sprawiły, że pokochał go cały świat F1.

„Życie dla jazdy” to książka opowiadająca o codziennym sposobie funkcjonowania zespołu Formuły 1. Szef zespołu Haas opowiada tutaj nie tylko o treningach, kwalifikacjach czy wyścigach, ale także o tym, co dzieje się pomiędzy wszystkimi zawodami. To niezwykle ekscytująca podróż po realiach wyścigów samochodowych na najwyższym poziomie.

To bezkompromisowa i szczera historia, która pozwala nam zrozumieć realia Formuły 1. Włoski inżynier opowiada o zatrudnianiu czy zwalnianiu kierowców, projektowaniu bolidów czy nawet bilansowaniu ksiąg. To pozycja obowiązkowa dla każdego fana F1!

SQN
Broszurowa ze skrzydełkami

Wydanie: pierwsze

ISBN: 978-83-821-0959-7

Tytuł oryginalny: Surviving to Drive

Liczba stron: 380

Format: 15.0x21.5cm

Cena detaliczna: 54,99 zł

Ebook i Audiobook dostępny na

Kup ebooka

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...