Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

Św. Jan Paweł II Apostoł Miłosierdzia wydanie jubileuszowe

Św. Jan Paweł II

Św. Jan Paweł II Apostoł Miłosierdzia wydanie jubileuszowe

10,16

 

Modlitewnik powstał z okazji 100. rocznicy urodzin Jana Pawła II. Jest on adresowany do wszystkich jego czcicieli, a także tych, którzy szukają skutecznego orędownika w wielu sprawach.
Można w nim znaleźć starannie opracowany wybór modlitw – zarówno tych, które napisał Święty Jan Paweł II, jak również tych, dzięki którym możemy prosić o łaski za jego wstawiennictwem. Ciekawym uzupełnieniem są nabożeństwa tradycyjne z Janem Pawłem II (różaniec, droga krzyżowa, koronka do Miłosierdzia Bożego i inne), a także specjalna strona, na której można upamiętnić parafialne obchody Roku Jana Pawła II i setnych urodzin Świętego.

Jan Paweł II był świadkiem oddanej, wiernej i głębokiej modlitwy – modlił się często i długo. Dał przykład życia, które od początku do końca przenikała Boża mądrość i łaska. Jak wspomina we wstępie bp Damian Bryl, modlitwa jest „miejscem, gdzie człowiek, spotykając Boga, odnajduje siebie i swoje podobieństwo do Niego. Stanowi źródło naszej duchowej siły. Modlitwa nigdy nie jest ucieczką od codziennych obowiązków, nie zamyka nas na świat, osoby, sprawy, problemy. Autentyczna modlitwa zawsze pobudza do podejmowania obowiązków i zaangażowania na rzecz bliźnich. Dzięki modlitwie uczymy się innego, bożego spojrzenia na ludzi i świat” (wstęp).

Święty Wojciech
Oprawa twarda

Liczba stron: 152

Format: 10.5x15.0cm

Cena detaliczna: 15,00 zł

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...