Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

Świadoma mama. Praktyczna wiedza i porady

Małgorzata Rozenek-Majdan

Świadoma mama. Praktyczna wiedza i porady

5.0

(11 ocen) wspólnie z

26,63

Ten poradnik to MUST HAVE wszystkich matek i ojców.

Pełna praktycznych porad, konkretnych wskazówek i dodających siły słów książka. Małgorzata Rozenek-Majdan wraz ze znanymi specjalistami obala mity dotyczące ciąży, które przynoszą kobietom tylko dezinformację i niepotrzebnie je straszą.

Czternaście rozmów z wybitnymi specjalistami z bardzo różnych dziedzin: z lekarzami - ginekologami-położnikami, specjalistami od niepłodności, hematologami - położną, psycholożką, dietetyczką, trenerami personalnymi, stylistką.
Odpowiadają oni na trudne pytania, bo tu nie ma "niewłaściwych" tematów.
Informacje naukowe i porady psychologiczne pozwalają zmierzyć się z wymagającym czasem ciąży, tematem niepłodności czy traumy po poronieniu.

Szczere wyznania autorki o tym, jak być silną, gdy czasem dusza rozpada się na kawałeczki, jak zmierzyć się z macierzyństwem i walczyć ze stereotypem Matki Polki. Dzięki radom i informacjom przyszłe mamy będą mogły udać się w podróż w głąb siebie i odnaleźć podczas porodu moc i siłę, które pozwolą im wydać dziecko na świat.
Bo świadoma mama to szczęśliwa ciąża, udany poród i radość macierzyństwa.

Badania prenatalne - jakie i kiedy je zrobić? Jak umieć cieszyć się wymarzoną i oczekiwaną ciążą, bez panicznego lęku i stresu, że po raz kolejny się ją utraci? Jak się odżywiać, czy i w jaki sposób można ćwiczyć w ciągu tych 9 miesięcy?
W co się ubierać, jak przygotować wyprawkę dla niemowlaka? Jaka jest rola taty podczas porodu i jak sprawić, żeby nawiązał on ciepłą i mądrą relację z niemowlęciem od samego początku?
To tylko niektóre pytania z tych, które w książce stawia specjalistom Małgorzata Rozenek-Majdan. Sama, oczekując wymarzonego syna, dzieli się z kobietami swoimi problemami, lękami i radościami. Bezkompromisowo i bez tabu opowiada w tych rozmowach o sobie, nieudanych próbach in vitro, radzeniu sobie z traumą utraty, ale także o walce i szczęściu.


Małgorzata Rozenek-Majdan - absolwentka Wydziału Prawa Uniwersytetu Warszawskiego. Od 2012 roku związana w telewizją TVN. Autorka kilku bestsellerowych poradników. Współpracuje z Centrum Zdrowia Dziecka i Szlachetną Paczką. W 2019 roku nagrodzona statuetką Gwiazda Dobroczynności. Od wielu lat zabiera głos w społecznej debacie o in vitro. W 2019 roku wraz z wydaniem książki "In vitro. Rozmowy intymne" zainicjowała społeczną dyskusję o sytuacji in vitro w Polsce. W 2020 roku powołała fundację, której celem jest wspieranie leczenia niepłodności i promocji macierzyństwa.

Prószyński Media
Oprawa twarda

Wydanie: pierwsze

ISBN: 978-83-816-9288-5

Liczba stron: 224

Format: 170x246mm

Cena detaliczna: 39,99 zł

Ebook i Audiobook dostępny na

Kup ebooka

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...