Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

Świat Akwilonu Krasnoludy Tiss z Bractwa Tarczy Tom 5

Jarry Nicolas

Świat Akwilonu Krasnoludy Tiss z Bractwa Tarczy Tom 5

21,87

 

W świecie Akwilonu krasnoludy są jedną z najpotężniejszych ras, ale zdają sobie sprawę, że jeśli okażą choćby odrobinę słabości, ulegną krwiożerczym ogrom i orkom albo zachłannym ludziom... Tiss jest córką znakomitego wojownika, kapitana straży Bractwa Tarczy. W jej rodzinnym mieście nigdy nie przyjmowano kobiet do wojska, jednak dziewczyna postanawia przełamać tę odwieczną tradycję. Czy uda się jej spełnić marzenia o karierze w armii? Czy będzie w stanie dorównać chłopakom w trakcie wyczerpującego szkolenia i późniejszych walk ze straszliwymi wrogami? Oto opowieść o kobiecie, która przeszła do krasnoludzkiej legendy. Świat Akwilonu wymyślili dwaj francuscy scenarzyści: Jean-Luc Istin („Merlin”, „Les druides”) i Nicolas Jarry („Zmierzch bogów”, „Les brumes d’Asceltis”, „Les Chroniques de Magon”). Autorem scenariuszy do wszystkich historii o krasnoludach jest drugi z nich, a twórcą rysunków do tego tomu cyklu – francuski grafik Nicolas Demare („Merlin – La quete de l’épée”). Cykle ze świata Akwilonu cały czas rozwijają się i powstają kolejne tomy.

Egmont
Broszurowa ze skrzydełkami

ISBN: 9788328166639

Tytuł oryginalny: Nains tome 5: Tiss du Bouclier

Liczba stron: 56

Format: 21.5x29.0cm

Cena detaliczna: 34,99 zł

Tłumaczenie: Maria Mosiewicz

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...