Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

Świat Akwilonu Magowie Aldoran Tom 1

Świat Akwilonu Magowie Aldoran Tom 1

21,87

 

„Magowie” to już czwarta z przedstawianych polskiemu czytelnikowi serii rozgrywających się w Akwilonie – jednym z największych komiksowych uniwersów fantasy. Akcja tej opowieści, podobnie jak fabuły cykli „Elfy”, „Krasnoludy” oraz „Orki i gobliny”, jest umieszczona w krainie Arranii, natomiast akcja najnowszej z wydawanych we Francji serii zatytułowanej „Ziemie Ogona” – w krainie Ogonii. W chwili obecnej cykle ze świata Akwilonu liczą łącznie ponad osiemdziesiąt albumów! W Arranii magami nazywa się najpotężniejszych czarowników z rasy ludzkiej. Mają różne specjalizacje w zakresie sztuki czarów, należą też do różnych kast. Każdy z tomów serii jest poświęcony innemu magowi, przy czym nie zawsze są postaciami głównymi opowieści, ale zawsze dla niej kluczowymi. W kolejnych albumach poznajemy czarownika żywiołów Aldorana, specjalistę od wiedzy runicznej Eragana, stosującego nekromancję Altherata czy alchemiczkę Arundillę. Różnorodność typów czarów i ich ciekawe wykorzystanie przez bohaterów zrobią wrażenie na niejednym czytelniku! Świat Akwilonu wymyślili dwaj francuscy scenarzyści specjalizujący się w opowieściach mitycznych, baśniowych i fantastycznych: Jean-Luc Istin („Merlin”, „Les druides”) i Nicolas Jarry („Zmierzch bogów”). Także oni są głównymi twórcami scenariuszy do serii „Magowie”. Za rysunki do poszczególnych tomów odpowiadają różni rysownicy, m.in. Hiszpan Kyko Duarte („Elfy”, „Ziemie Ogona”), Francuz Stéphane Créty („Orki i gobliny”, „Acriboréa”) czy Serb Laci („Sherlock Holmes i wampiry Londynu”, „Sherlock Holmes i Necronomicon”). Cykle ze świata Akwilonu cały czas rozwijają się i na tę chwilę liczą łącznie ponad dziewięćdziesiąt albumów!

Egmont
Broszurowa ze skrzydełkami

ISBN: 9788328166660

Tytuł oryginalny: Mages tome 1: Aldoran

Liczba stron: 52

Format: 21.5x29.0cm

Cena detaliczna: 34,99 zł

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...