Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

Świat bez końca

Ken Follett

Świat bez końca

8.1

(3390 ocen) wspólnie z

41,81

 

KONTYNUACJA „FILARÓW ZIEMI”, NAJSŁYNNIEJSZEJ POWIEŚCI HISTORYCZNEJ KENA FOLLETTA. CZĘŚĆ CYKLU „KINGSBRIDGE”, KTÓREGO POWIEŚCI SPRZEDANO W PONAD 80 MILIONACH EGZEMPLARZY. Epicka opowieść o tym, jak historia kształtuje losy zwykłych ludzi. Zaraza, wojny, polowania na czarownice i... rozwój nauki, który wydaje się największym zagrożeniem dla porządku świata. Wśród dziejowej zawieruchy mieszkańcy Kingsbridge snują marzenia o władzy, planują zemstę, chcą kochać i podążać swoją ścieżką w życiu... Rok 1327. Czworo dzieci pochodzących z różnych stanów społecznych – Caris, Merthin, Gwedna i Ralph – przypadkowo spotyka się w lesie. Są tam świadkami niezrozumiałej dla nich sceny. Przysięgają, że nigdy nie powiedzą o tym, co widzieli. Jeszcze nie wiedzą, że skrywana przez nich informacja będzie warta więcej niż ich życie… Tymczasem przez lata miasto żyje własnymi problemami. Do momentu, w którym dochodzi do tragedii w katedrze, a wokół Kingsbridge znowu zaczyna zagęszczać się sieć intryg i kłamstw, w której będą próbowali się odnaleźć potomkowie rodzin znanych z „Filarów Ziemi”. Los zmusi niektórych do zamknięcia się klasztorze. Innych uwięzi w okowach biedy. Jeszcze innym da szansę na stworzenie czegoś zapierającego dech w piersiach, choć będą musieli za to za¬płacić wysoką cenę – może za wysoką. Czy jednak coś z tego będzie miało znaczenie w obliczu straszliwej zarazy dziesiątkującej ludność w całej Europie? A może właśnie lęk przed utratą życia pozwoli w pełni poznać jego wartość?

Albatros
Oprawa miękka

ISBN: 978-83-677-5944-1

Liczba stron: 960

Format: 1.0x1.0cm

Cena detaliczna: 59,90 zł

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...