Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

Świat Skraju. Legion Nieśmiertelnych. Tom 14

B. V. Larson

Świat Skraju. Legion Nieśmiertelnych. Tom 14

30,13

 

Samotna planeta skalista okrąża gwiazdę na samym skraju Rubieży 921. Na tym świecie, do którego prawa roszczą sobie zarówno Mogwa, jak i Skayowie, wytwarzane są towary handlowe o kluczowym znaczeniu. Wojna między tymi dwiema frakcjami Galaktyków staje się coraz bardziej prawdopodobna.

James McGill zostaje wysłany wraz z Legionem Varus, aby bronić planety nazywanej Światem Skraju. Obraca się ona wokół własnej osi tak powoli, że doba trwa tam jeden ziemski rok. Osłoneczniona strona jest spalona nieustającym żarem, a pogrążona w ciemności półkula jest mroźna i pełna dziwacznych stworzeń. Natomiast strefę na skraju dnia i nocy zwaną Półmrokiem zamieszkują nomadzi. Właśnie ten koczowniczy lud muszą chronić legioniści.

Do układu przylatują trzy floty należące do trzech stron sporu – Mogwa, Skayów oraz Ziemi. Rozpoczynają się rozmowy pokojowe, ale wtedy McGill otwiera usta i mówi, kiedy powinien milczeć. Sprawy przyjmują zły obrót…

Drageus Publishing House
Oprawa miękka

Liczba stron: 624

Drageus Publishing House

Cena detaliczna: 49,90 zł

Rok wydania: 2023

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...