Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

Świat w cieniu wojny

Robert Kuraszkiewicz

Świat w cieniu wojny

7.0

(1 ocena) wspólnie z

35,16

 

Świat w cieniu wojny to głębokie i unikatowe spojrzenie na fundamentalne zmiany w trakcie wojny rosyjsko-ukraińskiej. Robert Kuraszkiewicz ocenia polską politykę i przedstawia postulaty dotyczące efektywnego realizowania naszego interesu narodowego w zmieniających się realiach światowej i europejskiej polityki.
Najnowsza książka Wydawnictwa Nowej Konfederacji to wybór najważniejszych tekstów autora, począwszy od artykułu “Dlaczego Rosja zaatakuje Ukrainę”, który ukazał się 26.01.2022 roku, aż po zupełnie nowy, niepublikowany wcześniej esej.
Autor przedstawia konsekwencje geopolityczne toczącej się wojny, kładąc nacisk na nowy porządek światowej polityki. Obejmują one między innymi chiński program budowy broni jądrowej, wyścig technologiczny, zmiany w strategiach Niemiec i Franncji, głównych graczy europejskich, geostrategiczną rolę transformacji energetycznej oraz kwestię ukraińską w kontekście integracji z Zachodem.

W nowym eseju napisanym specjalnie dla tego wydania książki Kuraszkiewicz przedstawia wizję rozmów pokojowych po zakończeniu walk oraz analizę relacji pomiędzy USA, Unią Europejską, Chinami, Rosją i wewnątrz UE.
Wstęp do publikacji napisał profesor Aleksander Hall.

Wydawnictwo Nowej Konfederacji
Broszurowa ze skrzydełkami

ISBN: 978-83-967-9581-6

Liczba stron: 398

Format: 15.0x23.1cm

Cena detaliczna: 53,00 zł

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...