Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

Świat według Joan Didion

Evelyn McDonnell

Świat według Joan Didion

25,36

 

NAJBARDZIEJ OCZEKIWANA KSIĄŻKA ROKU .

Intymna eksploracja życia i twórczości Joan Didion, jednej z najbardziej wpływowych pisarek i dziennikarek XX wieku. Ilustrowana zdjęciami opowieść o miejscach, ludziach i przedmiotach, które ją inspirowały.
Zmarła w 2021 roku Joan Didion była pisarką, przełomową dziennikarką, eseistką, powieściopisarką i scenarzystką, ale także wnikliwą obserwatorką, która skupiała się na wymownych szczegółach życia. Jej spostrzeżenia w dalszym ciągu wpływają na twórców, zachęcając ich do zostania uważnymi obserwatorami świata i pozbawionymi sentymentów krytykami. „Świat według Joan Didion” to medytacja na temat ludzi, miejsc i przedmiotów, które napędzały prozę tej wybitnej kobiety.
Evelyn McDonnell, uznana dziennikarka, eseistka, krytyczka, feministka, interpretuje wizje Didion. Odkrywa świat widziany jej oczami i bada jej twórczość w rozdziałach poświęconych konkretnym fizycznym motywom pisarstwa Didion. To literacka towarzyszka wyruszających w nowe podróże i przewodnik po innym widzeniu świata. Radykalnie zmieni sposób, w jaki poznajesz świat i pomoże ci odpowiedzieć na pytanie, kiedy siedzisz w kawiarni, w samolocie czy pociągu i rozmyślasz o przyszłości: Co widziałaby Joan Didion?

Relacja
Oprawa miękka

Wydanie: Pierwsze

ISBN: 978-83-678-1775-2

Tytuł oryginalny: The World According to Joan Didion

Liczba stron: 256

Relacja

Format: 140x205mm

Cena detaliczna: 44,90 zł

Tłumaczenie: Anna Dzierzgowska

Rok wydania: 2023

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...