Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

Światełko miłości

Roma J. Fiszer

Światełko miłości

6.2

(46 ocen) wspólnie z

33,24

 

Wybierzmy się ponownie z Romą J. Fiszer na Kaszuby, tym razem w okresie Świat Bożego Narodzenia. Za oknami coraz zimniej i ciemniej, a w domu Gabrieli, w Nakli koło Bytowa, kolorowe światełka, aromat choinki, cynamonu i pomarańczy, rodzinne wspomnienia, opowieści o starych i nowych znajomościach… Kilka dni przed Wigilią córka Gabrieli Zuzka, znajduje w kartonach ze starymi świątecznymi dekoracjami małą, czerwoną latarenkę. Jest zauroczona piękną pamiątką i krótko przed wieczerzą wigilijną ustawia zapalone światełko na parapecie w swoim pokoju, który kiedyś był pokojem jej matki. Wkrótce do drzwi domu ktoś puka. W drzwiach staje stary dawno nie widziany znajomy Gabrieli, Sławek, pytając ją, jakby dopiero co się widzieli: „– Jestem, przyszedłem, o co chodzi? – mówi, wpatrując się w zdumione oczy Gabi. – Ja przecież… – ta próbuje się tłumaczyć. – W twoim oknie świeci się światełko! – wyjaśnia Sławek, podnosząc palec w górę”. Gabi, choć nic nie wiedziała o latarence w oknie, w mig przypomina sobie, że zapalone światełko kiedyś oznaczało, że go zaprasza, czegoś od niego chce. Bezwiednie uśmiecha się, choć przed oczami staje jej nieudany związek z Grzegorzem w Rzymie i ucieczka stamtąd do Polski. Czy Gabrieli wreszcie się w życiu poszczęści? Czy jej i Sławkowi uda się stworzyć po latach szczęśliwy związek?

Purple Book
Broszurowa ze skrzydełkami

ISBN: 978-83-831-0347-1

Liczba stron: 328

Format: 13.5x21.5cm

Cena detaliczna: 49,90 zł

Ebook i Audiobook dostępny na

Kup ebooka
Kup audiobooka

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...