Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

Światło w fotografii Magia i nauka

Biver Steven, Fuqua Paul, Hunter Fil

Światło w fotografii Magia i nauka

53,11

 

Najnowsze wydanie światowego bestsellera. Ponad 24 000 egzemplarzy sprzedanych w Polsce. Oświetlenie fotograficzne to temat, który zawsze będzie aktualny, bez względu na to, jaki postęp poczyni technologia. Każdy fotograf – nawet jeśli używa najbardziej zaawansowanego technicznie sprzętu – wciąż musi dobrze przemyśleć sposób oświetlenia i w twórczy sposób wykorzystać światło naturalne albo sztuczne, aby uzyskać jak najlepsze rezultaty. Opanowanie tej istotnej umiejętności może radykalnie i szybko poprawić wygląd tworzonych obrazów, a także zwiększyć wydajność pracy. Książka Światło w fotografii zawiera dużo wiadomości na temat charakteru i fizyki światła, a także liczne przykłady i metody zastosowania tej wiedzy, zdjęcia, schematy i szczegółowe instrukcje. Publikacja ta przeznaczona jest dla fotografów na różnym poziomie zaawansowania. Dostarcza bezcennych informacji o tym, jak oświetlić najtrudniejsze do uwiecznienia tematy – np. różnego rodzaju powierzchnie, metal, szkło, płyny, kontrastowe sceny (czarne przedmioty na czarnym i białe na białym tle) oraz portrety. W nowym wydaniu znaleźć można: • rozszerzone rozdziały dotyczące wykonywania portretów i wyboru sprzętu oświetleniowego, • rozdziały omawiające sprzęt niezbędny do pracy zarówno w plenerze, jak i w studiu, • zaktualizowany dodatek będący wykazem wiarygodnych dostawców sprzętu fotograficznego, • ponad 100 nowych zdjęć i dodatkowych informacji umieszczonych na marginesach, • zaktualizowane informacje o nowych głowicach błyskowych, panelach diodowych i lampach fluorescencyjnych. Style oświetlania ewoluują, ale nauka o świetle pozostaje zawsze taka sama. Fotografowie rozumiejący podstawowe zasady dotyczące fizyki światła (bez konieczności ukończenia studiów z tego zakresu) mogą stosować tę wiedzę bez względu na preferowaną stylistykę i charakter robionych zdjęć. * * * Powiedzenie „Kto nie ma w głowie – ten ma w Photoshopie” trafnie określa dzisiejsze rozumienie fotografii. Światło w fotografi i przypomina jednak o tym, że to warsztat jest podstawą każdej profesji. Zdjęcia można robić nawet pudełkiem z dziurką, niepotrzebne są miliardy pikseli, skomplikowana elektronika czy układy optyczne warte tyle, co dobry samochód. Ale żadna fotografia nie powstanie bez udziału światła. Dla wielu fotografów ta książka stanie się praktycznym podręcznikiem pomocnym w świadomej pracy z najważniejszym narzędziem, jakim jest właśnie światło. Wacław Wantuch

Galaktyka
Broszurowa ze skrzydełkami

Wydanie: czwarte

ISBN: 978-83-757-9850-0

Tytuł oryginalny: Light Science & Magic: An Introduction to Photographic Lighting

Liczba stron: 390

Format: 16.5x24.0cm

Cena detaliczna: 99,90 zł

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...