Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

Światło w fotografii Magia i nauka

Biver Steven, Fuqua Paul, Hunter Fil

Światło w fotografii Magia i nauka

8.7

(20 ocen) wspólnie z

59,90

 

Dla wielu fotografów ta książka stanie się praktycznym podręcznikiem pomocnym w świadomej pracy z najważniejszym narzędziem, jakim jest światło.
Wacław Wantuch
Światło w fotografii: magia i nauka to lektura obowiązkowa dla wszystkich myślących poważnie o fotografii i pragnących całkowicie panować nad tym, co się znajdzie na zdjęciu.
Andrzej Zygmuntowicz

Nieważne jak intuicyjny w obsłudze jest twój aparat fotograficzny, jeśli chcesz uzyskać wspaniałe rezultaty, kształtując oświetlenie swoich fotografii, musisz włożyć w to wiele wysiłku i użyć wyobraźni. Te dwa kluczowe czynniki mogą bardzo szybko sprawić, że twoje zdjęcia staną się lepsze. O tych właśnie kwestiach traktuje Światło w fotografii: magia i nauka. Książka ta stanowi kompleksowe wprowadzenie do teorii światła i zasad oświetlania, dzięki czemu każdy fotograf będzie mógł wykorzystywać światło do wyrażenia swojej kreatywności i doskonalenia warsztatu. W drugim wydaniu znajdziecie dziesiątki nowych zdjęć i schematów oświetlenia, pokazujących jak zrobić złożone fotografie, a także nowe informacje na temat sposobu pracy z małymi fleszami i kolorowymi filtrami oraz fotografowaniu w świetle zastanym i błyskowym.

Style oświetlania ciągle się zmieniają, ale natura światła zawsze pozostaje taka sama. Kiedy już zrozumiesz podstawowe prawa fizyki związane z oświetleniem i dzięki tej książce twój potencjał twórczy stanie się nieskończony!

Galaktyka
Broszurowa ze skrzydełkami

Wydanie: drugie

ISBN: 978-83-757-9208-9

Tytuł oryginalny: Light: Science and Magic

Liczba stron: 352

Format: 170x240mm

Cena detaliczna: 59,90 zł

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...