Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

Święci - 15 Niezwykłych historii życia Od Piotra Apostoła do Matki Teresy z Kalkuty

Charlotte Grossetete

Święci - 15 Niezwykłych historii życia Od Piotra Apostoła do Matki Teresy z Kalkuty

21,18

 

Autorka, znana zwłaszcza z książek dla dzieci i młodzieży, kieruje do nich kolejną piękną opowieść poświęconą świętym. Przedstawia 15 sylwetek tych świadków Chrystusa, żyjących w różnych epokach: od czasów apostolskich aż do współczesności. Są to m.in. Piotr Apostoł, Franciszek z Asyżu, Joanna d'Arc, Ignacy Loyola, Teresa z Avili, Jan Bosko, Bernadeta Soubirous, Teresa od Dzieciątka Jezus, Maksymilian Maria Kolbe czy Matka Teresa z Kalkuty. Młodzi czytelnicy zapoznają się z biografią oraz charyzmatem owych wybitnych postaci Kościoła katolickiego zarówno poprzez żywe opowiadanie ilustrujące jakiś charakterystyczny epizod z ich życia, jak i historyjkę obrazkową w formie komiksu. Obrazu dopełniają informacje historyczne, anegdoty i ciekawostki dotyczące świętych, a także charakterystyczna modlitwa, która im towarzyszyła lub którą my zwracamy się do nich, prosząc o wstawiennictwo u Boga. Ten tak różnorodny i ciekawy sposób prezentacji świętych – nie tylko poprzez słowo, ale i bogatą warstwę ilustracyjną – z pewnością przybliży te niezwykłe osoby dzieciom. Nie będą już one miały przed nimi żadnych tajemnic. A cechujący je szczególny rodzaj żarliwości religijnej, która wyróżnia je spośród otoczenia, być może stanie się przykładem do naśladowania. To bardzo dobra lektura dla młodych czytelników, jak i przydatna pomoc dla wychowawców przedszkolnych, katechetów i nauczycieli religii.

Jedność
Oprawa twarda

ISBN: 978-83-814-4430-9

Tytuł oryginalny: Saints – 15 vies extraordinaires de Pierre a Mere Teresa

Liczba stron: 96

Format: 23.0x27.0cm

Cena detaliczna: 36,00 zł

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...