Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

Święci: odkrywanie i promocja. Istotne zagadnienia procesu beatyfikacjnego na etapie diecezjalnym

Święci: odkrywanie i promocja. Istotne zagadnienia procesu beatyfikacjnego na etapie diecezjalnym

25,97

 

Święci: odkrywanie i promocja. Istotne zagadnienia procesu beatyfikacyjnego na etapie diecezjalnym” jest rodzajem przewodnika. Intencją autorów jest, aby służył on pomocą w rozpoczęciu i prowadzeniu spraw beatyfikacyjnych na poziomie diecezji. Może też być źródłem wielu pięknych i szlachetnych inspiracji dla duszpasterzy i katechetów oraz zachętą dla wiernych do naśladowania świętych i błogosławionych – dawnych i współczesnych, odległych i z najbliższego środowiska.


* * *

Recenzowana monografia wieloautorska wpisuje się we współczesną, jakże konieczną, hagiologiczną argumentację przemawiającą za wiarygodnością chrześcijaństwa jako religii objawionej i zbawczej. Odwołując się do istotnych zagadnień procesu beatyfikacyjnego, odkrywa i promuje świętość realizowaną przez konkretne osoby. Problematyka świętych i świętości jest niezwykle aktualna w dzisiejszym świecie, w którym poszerza się przestrzeń oddziaływania prądów sekularyzacyjnych, prowadzących do agnostycyzmu i ateizmu. Przykłady z życia i działalności poszczególnych świętych poświadczają, że ideał człowieczeństwa ukazany przez Jezusa Chrystusa w Jego Ewangelii może stać się udziałem każdej osoby, a wartości chrześcijańskie są w zasięgu naszej ludzkiej potencjalności.



Z recenzji ks. Dr. Hab.. Pawła Rabczyńskiego

Bernardinum
Oprawa miękka

ISBN: 9788383331690

Liczba stron: 276

Format: 14.0x20.0cm

Cena detaliczna: 49,90 zł

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...