Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

Święta Julianna od Bożego Ciała

Marta Kowalczyk

Święta Julianna od Bożego Ciała

6.0

(1 ocena) wspólnie z

14,91

 

Julianna z Mont Cornillon już jako mała dziewczynka miała głębokie pragnienie uczestniczenia w świętej liturgii, a po przyjęciu Komunii chciała nawet przez tydzień trwać w milczeniu, podejmując surowe posty. Pierwszych przeżyć mistycznych doświadczyła w wieku szesnastu lat. Potem miała powtarzające się wizje dotyczące ustanowienia uroczystości ku czci Ciała i Krwi Pańskiej. Przez ponad dwadzieścia lat „targowała się” z Panem Bogiem, usilnie prosząc, by ową misję powierzył komuś posiadającemu większe wpływy i możliwości. W końcu jednak dała za wygraną, dzięki czemu możemy dzisiaj celebrować to wspaniałe święto. Jednak wymagało to od niej pokonania wielu przeszkód i zniesienia nawet podejrzeń o herezję.To zresztą nie było jedyne trudne zadanie, z jakim przyszło się mierzyć łagodnej i pokornej Juliannie: jako przeorysza musiała radzić sobie z licznymi problemami obyczajowymi, finansowymi i politycznymi.

Historia augustiańskiej świętej przypomina, że Bóg nigdy nie daje ciężaru ponad siły, a do swoich najdonioślejszych zadań wybiera cichych i pokornych. Może ona także dać nadzieję ludziom przeżywającym liczne kryzysy i wahania.

Książka poświęcona świętej Juliannie to również znakomita pomoc w rozwijaniu pobożności eucharystycznej. Pokazuje, jak ogromną wartość ma doświadczanie obecności Chrystusa ukrytego pod postaciami Chleba i Wina, a także celebrowanie tej największej tajemnicy wiary przez udział w procesjach w uroczystość Bożego Ciała.

eSPe
Oprawa miękka

ISBN: 978-83-748-2797-3

Liczba stron: 96

Format: 14.0x22.0cm

Cena detaliczna: 14,91 zł

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...