Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

Święta Misia Tulisia

David Melling

Święta Misia Tulisia

6.6

(31 ocen) wspólnie z

32,80

 

MISIA TULISIA KOCHAJĄ DZIECI W 30 KRAJACH!
„Seria o Misiu Tulisiu to współczesna klasyka!” pisze „Guardian”.
Jak przygotować się do Świąt Bożego Narodzenia i przeżyć ich niezwykłą magię? Najlepiej zrobić to z Misiem Tulisiem, który pokaże, jak spędzić ten najpiękniejszy czas w roku.
Miś Tuliś, zachwycony i przejęty nadchodzącą Wigilią, wybiega na poszukiwanie idealnej choinki. Tuliś nie spodziewa się, że spotka go tyle niezwykłych przygód i że znajdzie baśniowego przyjaciela! Ma tyle przytuleń do podarowania, że kilka rozdał drzewom, ale ciągle mu mało. Aż tu „pac”, nadlatują śnieżki i nadbiegają jego przyjaciele i zaczynają się wspaniałe zimowe zabawy. A na koniec Miś jak zwykle da dobre rady i pokaże, co robić w czasie świąt Bożego Narodzenia i w każdy dzień adwentu.

MIŚ TULIŚ TO ULUBIONY PRZYJACIEL MILIONÓW DZIECI NA CAŁYM ŚWIECIE. Ma do podarowania tyle dobroci i czułości i „tyle przytuleń-że-aż”. Rozczula, wzrusza, bawi i rozśmiesza. Łagodnie i z humorem w kipiących akcją, przepięknie ilustrowanych książkach oswaja najmłodszych z nowymi doświadczeniami i przeżyciami o silnym ładunku emocjonalnym. Takimi, które zapamiętuje się na całe życie, jak pierwszy śnieg i magia Gwiazdki, pierwszy dzień w przedszkolu czy pierwszy wyjazd pod namiot. Miś Tuliś dodaje otuchy, gdy dziecko próbuje czegoś nowego, gdy nie może sobie z czymś poradzić i gdy coś przeskrobie. Zawsze bardzo się stara, choć nieraz mu się nie udaje. Zawsze szczery, gotów pomóc innym, jak każde dziecko pragnie miłości i szuka przyjaciół, którzy mu pomogą, pocieszą i zachęcą, by nigdy się nie zniechęcał.

SERIA O MISIU TULISIU pokazuje, jak pełna życzliwości i wzajemnej akceptacji umiejętność bycia w grupie daje radość, poczucie własnej wartości i pomaga przezwyciężyć obawy przed nieznanym. W Amberku ukazało się już 9 tomów w twardej oprawie na kredowym papierze. Są znakomitym prezentem i – jak pisze „Times” – „idealnymi książkami na dobranoc”. „Guardian” nazywa je „współczesną klasyką ilustrowanej literatury dziecięcej”.
DAVID MELLING serię o Misiu Tulisiu napisał dla swoich dzieci. Pomysł przyszedł mu do głowy, kiedy czytał synkowi, który – tuż przed pójściem spać – mocno przytulił się do niego. Było to „przytulenie zmęczone”. Następnego ranka było „przytulenie śniadaniowe” i tak powstała zabawa w przytulenia. Wtedy miał już w szkicowniku misia, który szukał przygody… Wszystkie tomy są zainspirowane prawdziwymi wydarzeniami i przeżyciami z życia Mellinga i jego dzieci. Ta autentyczność, ponadczasowość i uniwersalność emocji pomaga maluchom tak mocno identyfikować się z Tulisiem i jego przyjaciółmi na co dzień przy zdobywaniu nowych doświadczeń.

Amberek
Oprawa twarda

Data pierwszego wydania:
2018-11-29

ISBN: 978-83-241-6843-9

Liczba stron: 40

Amberek

Format: 275x270mm

Cena detaliczna: 32,80 zł

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...