Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

Święty Jan Paweł II wpisany w nasze walki i zwycięstwa

Jan Śledzianowski

Święty Jan Paweł II wpisany w nasze walki i zwycięstwa

21,60

 

Pogrążony w banalności i uśpiony, współczesny człowiek przestał wierzyć w cud „innego” życia. Odcięty od duchowości przeżywa swoje dni w lęku i smutku. Tymczasem przemiana życia jest możliwa i – jest cudownie prosta. Kościół (zamiast narzekać na pustkę i nihilizm współczesnej kultury) powinien śpieszyć na ratunek tym, którym odebrano wiarę w Boga, a przez to również wiarę w siebie i sens własnego życia.

Dobrze więc, że mamy Papieża, że Święty Jan Paweł II wciąż wskazuje nam drogę do nieba. I dobrze, że po książce „Z polskiej rodziny wyszedł i miłością ogarnął świat” (maj 2020), ks. Jan Śledzianowski zaprasza nas na kolejne spotkanie z Janem Pawłem Wielkim. Z Papieżem wpisanym w nasze walki i zwycięstwa…

W naszych ciekawych czasach, kiedy w Kościele trwa synod o synodalności, warto zaprosić na spotkania synodalne Jana Pawła II, który przypomni, w jaki sposób naprawdę kochać Kościół i ojczyznę, który jako pielgrzym wyruszył „na krańce świata”, by wszystkich głosić Dobrą Nowinę o zbawieniu… Warto pielgrzymować ze Świętym Janem Pawłem II, który jest papieżem rodziny, papieżem nadziei i świadkiem Bożego miłosierdzia. Najnowsza książka Księdza Profesora Jana stanowi doskonałą pomoc dla tych, którym droga jest pamięć o Świętym Papieżu. Dla wszystkich, którzy pragną odpowiedzieć na papieskie: „Otwórzcie drzwi Chrystusowi!”.

Jedność
Oprawa miękka

ISBN: 978-83-814-4677-8

Liczba stron: 650

Format: 16.5x23.5cm

Cena detaliczna: 39,00 zł

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...