Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

Świstawka

Maria Szajer

Świstawka

7.8

(4 oceny) wspólnie z

21,06

 

W życiu każdego świstaka najważniejsza jest świstawka. Wie o tym nawet najmniejsze świstaczątko. Kiedy więc pewnego dnia ginie Świstawka Mamy, zadziorna Ziutka i jej trochę niesforni bracia wyruszają na poszukiwania. I chociaż przyjdzie im stanąć oko w oko z Wiedźmą Bździnduchą znad Bardzo Głębokiej Szczeliny, pokonać Wielkie Góry czy obejść Martwy Staw, choć trzeba będzie uniknąć wielu pokus i zwycięsko wyjść z niejednej próby, choć niektórzy czasem przysną (a raczej: czasem się obudzą), innym zaś zdarzy się pyskować, wymądrzać czy obrażać, a wszystkim – trząść ogonkami ze strachu, to przecież nie przestaną szukać Maminej Świstawki.
Tymczasem nieopodal, w Miasteczku, Klementyna i Łukaszek mają już dość panoszącego się Smoka Cherlawego I...
„Świstawka” Marii Szajer to pełna zaskakujących zwrotów akcji, czasem śmieszna, to znów wzruszająca opowieść o nieoczywistych marzeniach i szalonych pomysłach, niespodziewanej odwadze i zrozumiałym lęku, zaskakujących przyjaźniach i nie zawsze słodkim braterstwie; o głupocie tyranii i sile wiary w siebie.
Warto więc ruszyć z siedmioma ogoniastymi na wielką wyprawę nieustraszonych poszukiwaczy Maminej Świstawki, poznać gadatliwego Alojzego Wąsika, milczącą Białą Owcę, indywidualistę boberka Szuwarka, małego Potwora w skórze Sierotki – i na własne oczy przekonać się, że „Nie wszystko jest tym, czym się wydaje” (skoro rycerz potrafi drzemać... w najmniej odważnym z nas).
Wiek 5+

Bajka
Broszurowa ze skrzydełkami

Wydanie: pierwsze

ISBN: 978-83-618-2442-8

Liczba stron: 216

Format: 19.0x21.0cm

Cena detaliczna: 34,90 zł

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...